Про це розповів керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник під час брифінгу.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Хмельниччині було пошкоджено або знищено сім об'єктів енергетичної інфраструктури та зруйновано або пошкоджено дванадцять цивільних об'єктів. Відтак за фактами обстрілів на території області цивільної інфраструктури, зокрема й енергетичної, здійснюється досудове розслідування в об’єднаному кримінальному провадженні. Наразі слідчими встановлюються місця запуску ракет та особи, причетні до вказаних злочинів. Задля встановлення розміру шкоди тривають інженерно-екологічні експертизи.
Олійник наголосив, що російські атаки на цивільну інфраструктуру розглядаються як навмисне створення непридатних для життя умов, що відповідає одній з ознак геноциду, вказаній у Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
"Це стосується і тих ракетних ударів по військовим об'єктам, внаслідок яких загинули й цивільні люди. Зокрема, це стосується загибелі 19-річної Оксани Музики, яка 31 грудня минулого року їхала в машині повз військову частину саме тоді, коли в неї влучила російська ракета. Тоді ж отримали тілесні ушкодження ще кілька людей. Також це і щодо загибелі рятувальників, які гасили пожежу на військовому об'єкті у Хмельницькому під час чергової російської атаки. Усі ці вбивства, вчинені через агресію росії, також фіксуються та розслідуються, але військовою прокуратурою. Хоч скажу відверто, такі справи розслідувати дуже важко, адже треба встановити конкретного винуватця", – додав він.