Контрольовані Україною енергоблоки АЕС підключено до мережі, - МіненергоНАЕК "Енергоатом" завершила планові ремонти й підключила до енергосистеми останній, дев’ятий блок АЕС, що розташовані на підконтрольній Україні території, повідомило Міністерство енергетики.

Про це пише "Інтерфакс Україна".

"Масштабну ремонтну кампанію на атомних станціях, яка тривала кілька місяців, завершено ще до початку зими та морозів. І це надзвичайно важливо, адже саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії. Це найбільш стійка та стабільна генерація, яка дала можливість вистояти нашій енергосистемі минулої зими. І впевнений: так буде і цього опалювального сезону", - заявив глава Міненерго Герман Галущенко, слова якого наведено в релізі.

Міністр також відзначив професійну роботу енергетиків, зокрема атомників, які працювали з випередженням графіків, щоб встигнути провести ремонти й зробити все необхідне, щоб блоки працювали й видавали електроенергію в мережу до завершення ОЗП.

Як повідомлялося, 14 листопада голова НАЕК Петро Котін прогнозував підключення енергоблока 1000 МВт однієї з АЕС протягом чотирьох-п’яти днів. За даними "Енергоатому", після його запуску всі три діючі АЕС, що розташовані на підконтрольній Україні території, видаватимуть у національну енергомережу 7800 МВт.

Після окупації російськими загарбниками Запорізької АЕС із шістьма блоками з реакторами ВВЕР-1000 Україна має дев'ять енергоблоків, сім із яких - із реакторами ВВЕР-1000, два - ВВЕР-440 на трьох діючих Рівненській, Південноукраїнській і Хмельницькій АЕС.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW