У Запоріжжі через війну немає установи, де можна розмістити дітей, яких вилучили з неблагополучних сімейСлужба у справах дітей попросила перерозподілити зекономлені 183 тисяч гривень перерозподілити на апарат на нестачу заробітної плати. Фахівці цієї Служби з початку повномасштабного вторгнення отримали велике навантаження через збільшення кількості випадків невиконання батьківських обов’язків

Про це повідомила керівниця Служби Наталя Сиворакша під час засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, передає 061.

Посадовці зазначають, що у співробітників Служби у справах дітей заробітна плата становить 10-10,5 тисяч гривень.

«Я ще ніколи за останні 15 років роботи не була в такому кадровому голоді, як зараз. Люди повально почали звільнятися. Всього 59 людей у нас працює по місту. Ми проводимо рейди по районам і об’їжджаємо по всіх адресах, що маємо. Протягом 7 днів після того, як дитина потрапила на облік, ми маємо скласти акт побутових умов. Дитина може постраждати від фізичного, сексуального чи психологічного насильства. Більша частина випадків – це драки в сім’ях», - зазначає Наталя Сиворакша.

У Службі у справах дітей зазначають, що з початку повномасштабного вторгнення почастішали випадки вилучення дітей із неблагополучних сімей, де батьки зловживають алкоголем та наркотиками, а подекуди і самі діти перебувають в алкогольному сп’янінні. Посадовці зазначають, що більша частина з таких викликів припадає на ВПО.

«Ми писали на Малашко, на обласну Службу у справах дітей, але за законом за територіальною приналежністю, страждає саме місто Запоріжжя. Ми виявляємо дітей на ринку, просто на вулиці після 9 години вечора, яких загубили. Поліція складає акт і везе дітей до 5 дитячої лікарні. Лікарня не знає вже, що робити з тими дітьми, бо в нас немає жодного профільного закладу, всі вони зачинилися – центр соціально-психологічної реабілітації Узбекістанська та спеціалізований будинок дитини «Сонечко». Раз на два місяці «Сонечко» вивозить дітей до Львівської області, але це дуже важко і навіть вже Львівський суд розглядає питання на якій підставі евакуювали дітей, хоч навіть і під час дітей. Діти, що старше 6 років знаходяться в лікарні – це велика проблема, адже приміщення не зачинене, вони можуть втекти. Там навіть поліція чергує замість того, що працювати з батьками», - каже Наталя Сиворакша.

Спеціалісти зазначають, що в країні заповнені вже всі центри соціальної реабілітації і критичною є проблема, куди вивозити дітей, що не мають батьківського піклування.

Посадовці зазначають, що навіть є проблема з тим, щоб знайти фахівців-вихователей, які забезпечили б дозвілля дітей в лікарні, щоб зняти навантаження з медсестер. Наразі відпрацьовується питання щодо відновлення одного з закладів обласного підпорядкування для дітей, але для цього необхідно завершити ремонт.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з окупованих територій Запорізької області на початку повномасштабного вторгнення було евакуйовано 1992 дитини, які знаходяться під опікою держави.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW