Свою роботу не припиняла навіть під час німецько-фашистської окупації — історія житомирської метеостанціїДо дня працівників гідрометеорологічної служби.

Указом президента України від 11 березня 2003 року в Україні щорічно 19 листопада відзначається День працівників гідрометеорологічної служби. Вона була заснована у 20-х роках минулого сторіччя і нині є підрозділом МНС.

Про це інформує Житомирський обласний краєзнавчий музей.

Історія гідрометеослужби на Житомирщині тісно пов’язана з іменами Сергія Адамовича Бржозовського, його дружини Олександри Миколаївни Бржозовської, її рідної сестри Марії Миколаївни Копачевської і племінниці Марії Никанорівни Копачевської. Ці достойні люди належали до інтелектуальної еліти міста, були членами Товариства Дослідників Волині, створювали і розбудовували нинішній Житомирський краєзнавчий музей.

Першу Житомирську метеостанцію Бржозовські і Копачевські створили за свій рахунок у приміщенні власних домоволодінь в Соноцькому провулку, нині провулок Метеорологічний, будинок 32 та 34.

Свою роботу метеостанція не припиняла навіть під час німецько-фашистськоїокупації 1941-1943 років.

Сьогодні в Житомирському центрі гідрометеорології працює 104 людини, з них 6 синоптиків. Головною ланкою є спостерігачі за станом погоди на метеорологічних станціях. На основі їх спостережень складається прогноз.

Бойко Оксана Миколаївна,

Старший науковий співробітник відділу природи

Житомирського обласного краєзнавчого музеюAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW