В Україні більше не буде селищ міського типуВ Україні не буде селищ міського типу, або ж як їх скорочено називають смт. В країні позбуваються радянського територіального устрою. Такий закон президент підписав наприкінці жовтня. 

Але мова піде не про те, що Дніпропетровська область стане Дніпровською, чи Кіровоградська буде Кропивницькою. Закон змінює підхід до територіального устрою. Адже його регулюють досі указом, який ухвалили ще в 1981 році. 

До цього моменту в Україні були селища міського типу, міста та села. А до приходу радянської влади населені пункти в Україні називали містечками. 

Польща, Болгарія, Вірменія, Естонія, Латвія, Литва та Молдова вже відмовились від селищ міського типу. В їх країнах вони стали їх на містами, селищами або селами. 

Тепер завдяки закону українські селища міського типу перетворяться на селища. 

Також у законі прописано, які населені пункти вважалати селами, селищами та містами. Згідно з ним, містами є населені пункти з переважно компактною забудовою та чисельністю мешканців не менше 10 000 осіб. У селищах має бути переважно садибна забудова та не менше 5 тисяч мешканців. Якщо населення є меншим, населений пункт вважатиметься селом.  

Коли закон ухвалили всі населені пункти не одразу автомативно змінили свій статус. Щоб він змінив свій статус місцева влада має проконсультуватись з місцевими мешканцями. Потім звернутись до Кабміну. А він у свою чергу до Верховної Ради. 

Парламентарі мають проголосувати за зміну статусу населеного пункту, і тоді селище зможе змінити статус на місто і навпаки. Із перетворенням села на селище дещо простіше — це може зробити Кабмін без участі парламенту.  AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW