ТОП-5 продуктів, які "угроблять" ваш кишківникЯкщо ви хочете подбати про здоров'я свого кишківника, слід уважніше стежити за вашим харчуванням. 

Деякі продукти точно не корисні для вашого кишківника - вони можуть спричинити проблеми з травленням і перешкоджати росту корисних бактерій. У редакції СК розповіли, про які продукти йдеться

Смажена їжа

Смажена їжа посідає перше місце в списку шкідливих для кишечника продуктів. Польська гастроентерологиня Хелена А. Іваніна пояснює, що смажена їжа шкідлива для здоров'я кишківника на багатьох рівнях. Смажена їжа сприяє розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, захворювання, що виникає, коли шлункова кислота повертається назад у стравохід. Крім того, смажена їжа містить більшу кількість насичених жирів. Вони не приносять користі нашому здоров'ю - вони можуть збільшити ризик розвитку серцевих захворювань. Вони також важче засвоюються, що може бути проблемою, особливо для людей із запальними захворюваннями кишечника. Ще одним аргументом проти вживання надмірної кількості смаженої їжі є те, що вона сприяє розвитку запалення і виснажуватиме мікробіом кишечника.

Алкоголь

Регулярне вживання навіть невеликої кількості алкоголю може призвести до кишкових розладів. Алкоголь пошкоджує слизову травного тракту.

"Алкоголь є прямим кишковим токсином, і його слід усунути насамперед", - пояснює доктор Іваніна.

Вживання великої кількості алкоголю навіть одноразово чинить руйнівний вплив на бактеріальну флору в кишечнику. Це зменшує кількість корисних мікроорганізмів і збільшує кількість відповідальних за запалення. Під час дослідження вчені помітили, що сп'яніння викликає швидке підвищення рівня ендотоксинів у крові. Алкоголь пошкоджує епітеліальні клітини і підвищує проникність слизової, що дає змогу більшій кількості токсинів і бактерій, що мешкають у кишечнику, проникати в кров. Пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, спричинене надмірним вживанням алкоголю, спричиняє порушення травлення і всмоктування поживних речовин, що призводить до порушення живлення організму.

Червоне м'ясо

Експерти також занесли червоне м'ясо до списку шкідливих для кишечника продуктів.

"Дослідження показали, що споживання великої кількості червоного м'яса сприяє запаленню, особливо в товстій кишці, що може призвести до розвитку раку товстої кишки", - пояснює дієтологиня Бонні Тауб-Дікс.

Близько 34 тисяч людей, які їдять оброблене м'ясо, помирають від раку. Обмежте споживання червоного та обробленого м'яса, якщо ви хочете зберегти здоров'я кишечника.

Продукти з цукром

"Сильно підсолоджена їжа і солодкі напої пов'язані із запаленням, яке може подразнювати кишечник і знищувати корисні бактерії", - пояснює Тауб-Дікс.

Занадто багато цукру, особливо на ранніх термінах розвитку, змінює мікробіом кишечника, спричиняючи дисбактеріоз, тобто дисбаланс бактерій. Водночас експерти застерігають від надмірного використання підсолоджувачів замість цукру.

"Штучні підсолоджувачі в надмірних кількостях можуть спричинити метеоризм, біль у животі, болючі гази та діарею", - пояснює Тауб-Дікс.

Їжа з високим рівнем обробки

Готові страви швидкого приготування - це, як правило, ультраоброблені продукти, що складаються з цукру, жиру, підсолоджувачів, консервантів, емульгаторів і загусників. Їх надмірне вживання може призвести до запалення кишківника і збільшити ризик розвитку раку.

Експерти додають, що головне поміркованість у споживанні більшості продуктів. Якщо ваш раціон добре збалансований і складається з різноманітних поживних продуктів, вам не потрібно змушувати себе уникати проблемних продуктів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW