"Завойовує" Європу на чемпіонатах світу: розповідь про 22-річного Олексія Вірченка із Полтави, який з водного виду спорту підкорив Британію та ПортугаліюДо початку нещодавніх змагань у Полтавському  спорткомплексі «Акварена», де провели відкритий чемпіонат із плавання серед параспортсменів, журналісти 0532.ua поспілкувалися з одним із його учасників – 22-річним Олексієм Вірченком.

Юнак займається плаванням вже 13 років. За весь цей час виборов низку нагород. Серед них - золоті, бронзові та срібні медалі. Крім того, Олексій є постійним  учасником змагань як в Україні, так і за кордоном. Завдяки чемпіонатам міжнародного рівня зміг побачити всю Європу й підкорити дві її країни, а саме – Британію та Португалію.

Навчання та тренування

Хлопець опановує фах тренера на четвертому курсі в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». На навчання, як зізнається, є не дуже багато часу, бо майже всі години займають тренування, які тривають два рази на день з понеділка по п'ятницю та одне - субота.

«Спорт у мене завжди в пріоритеті. Тому весь тиждень проходить в тренуваннях. Відпочинок є тільки в неділю», - говорить Олексій.

Спортсмен також додає, що на інші захоплення, крім плавання, не вистачає часу, адже це разом із навчанням забирає майже всі вільні години.

Кожного року Олексій на різних змаганнях покращує свої результати, а постійні тренування, як висловлюється, цьому активно сприяють.

Здобув низку нагород та підкорив дві країни Європи

На змаганнях, які відбувалися в країнах Європи, Олексій виборов за весь цей час близько 25 медалей, а з України здобув понад 200 нагород.

«Всі ці змагання демонструють почуття азарту. Вони більше приносять задоволення, а конкуренція, яку ти відчуваєш, підіймає спортивний дух і змушує змагатися за першість. Нагороди для мене не відіграють особливої ролі. Вони додають тільки почуття гордості, що зміг чогось досягти виключно для себе», - ділиться спортсмен.

Він також додає, що завдяки змаганням, в яких брав участь, зміг насолодитися красою багатьма країнами Європи. Серед них - Японія, Англія, Німеччина, Італія, Туреччина, Іспанія, Болгарія, Португалія... 

За словами Олексія, кожна країна це, в першу чергу, щось нове, адже бачить менталітет та культури різних могутніх народів.     

«Найбільше сподобалося в Португалії. Пам’ятаю, ми літали туди на змагання до о. Мадейра. Мене казково вразив цей природний рай, а саме: тропіки та пальми. Чесно кажучи, красивішого місця на Землі я ще не бачив», - говорить спортсмен.

Також він додає, що залишилися приємні враження від змагань у Лондоні.

Найвищі титули

На запитання нашого журналіста, які найвищі титули вже здобув, спортсмен відповів, що у паралімпіаді в Токіо завоював срібну медаль, а на останньому чемпіонаті світу 2022 року на о. Мадейра виборов два золота та одну бронзу. 

«І потім вже наступного 2023 року був ще один чемпіонат світу в Британії. Змагання відбувалися в м. Манчестер. Там зміг завоювати три золота і три бронзи», - продовжує Олексій.

Він також зізнається, що на останньому чемпіонаті світу свої результати значно покращив. У наступному році планує їх також поліпшити, але для цього, як говорить, потрібно ретельно тренуватися.

«Конкуренти теж не сплять. Авжеж, вони тренуються і постійно покращують свої результати. Тому в спорті краще не розслаблятися, бо можуть швидко обігнати», - говорить спортсмен.

Наразі Олексій Вірченко готується до зимнього чемпіонату України-2023 в Кам’янському, який відбуватиметься з 6 по 9 грудня. 

Редакція 0532.ua бажає спортсмену значних успіхів та найвищих п'єдесталів!

Нагадаємо, що у Кременчуці провели Олімпійський день, під час якого юні хокеїсти грали на льодовій арені.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW