Штраф до 17 тисяч гривень за порушення комендантської годиниЗа і проти. У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів за порушення комендантської години. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зазначається, що документ (№10195) був напрацьований спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією. Його мета — встановити адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години, та порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану.

Документ пропонує запровадити штрафи: для громадян у розмірі від 8500 до 17 тисяч гривень, а для бізнесу – від 51 до 102 тисяч гривень.

Чи варто таким чином обмежувати права та свободи громадян?

Що думають з цього приводу чернігівці?


Сергій Михайлюк, підприємець, волонтер:

Штраф до 17 тисяч гривень за порушення комендантської години, фото-1

— Вважаю, що це буде незаконне рішення. Запровадження штрафів за порушення комендантської години потрібне тільки на прикордонних територіях, і там, де йдуть бойові дії. У нас, на мій погляд, порушують тільки одиниці. Так, буває, затримують і водіїв напідпитку, і тих, хто має при собі речовину, схожу на наркотичну. Але наркотики ті, хто їх шукає, і вдень можуть знайти.


Василь Чепурний, громадський діяч, журналіст:

— Думаю, треба розрізняти комендантську годину на прифронтових територіях і на всіх інших. На перших покарання має бути серйозним, до застосування зброї включно. А на відносно мирних  штраф має бути. Щоб суспільство не забувало: у нас війна.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW