На Чернігівщині у музеї Довженка співробітники сплели 150 сіток. Почали, коли селище було ще в окупаціїЗ початку повномасштабного вторгнення співробітники музею імені Олександра Довженка у Сосниці стали волонтерами. У приміщенні встановили рамку й всі 16 членів колективу залучилися до плетіння.

Пише Сосницька громада

 Доглядач екскурсій Ірина Лойченко розповідає:

– Плетінням сіток ми почали займатися у березні 2022 року, коли ще селище було в окупації. Тоді для наших захисників, що відстоювали Чернігів, потрібне було захисне маскування, а нам всім – кудись подіти негативні емоції і переживання. Взялися за сітки. Матеріали зносили люди: вживаний одяг, старі тканини, рибальські сітки.

Березень 2022 року

Березень 2022 року

Вже пізніше музей почав співпрацювати з волонтерами, зокрема з Наталією Кошовою з «Волонтерського штабу захисту України – Сосниця». Наразі матеріали для плетіння сіток доставляє саме вона. Це рулони агроволокна, що ми ріжемо на стрічки, і сітки для плетіння.

Наш колега Ігор Кравченко, син якого воює ще з 2015 року, шукає в інтернеті «рецепти» різних новинок, потреб для наших солдат.

Минулої зими ми робили багато окопних свічок та розпалювачів для грубок, буржуйок: брали лоток з-під яєць, у кожну лунку засипали тирси й заливали гарячим воском. Солдат відкривав одну лунку і кидав у грубку, яка швидко розпалювалася.

Працюємо в робочі дні, але якщо є термінові замовлення, то люди виходять і у вихідні. Екскурсій значно поменшало, минулого року їх було обмаль. Тому ми маємо час і бажання допомагати нашим воїнам.

Увесь наш колектив охоче працює надспільною метою – ми всі наближаємо нашу перемогу.

«Світ дивиться на нас, як на свій єдиний порятунок. І кожна крапля пролитої ними нашої крові падає на чашу терезів світової історії, як дорогоцінне щось, і ви розумієте мене. ...Світло поборює тьму. Світло поборює тьму». – Олександр Довженко (щоденник, 26.05.1943)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW