В Україні сьогодні святкують День студентаДень студента - свято молоді. Він щорічно відзначається у багатьох країнах світу 17 листопада.

В Україні студенти також відзначають його у листопаді із середини 90-х, а з 1999 року стали відзначати офіційно. Однак це не просто свято всього студентства, а день пам'яті.

Історія свята

28 жовтня 1939 року в Чехословаччині, яка була окупована німецькими фашистами за часів Другої світової війни, було організовано мітинг на честь 21-ї річниці утворення Чехословаччини. На нього в Празі вийшли студенти та викладачі вищих навчальних закладів.

Окупанти жорстоко розігнали мітинг і зробили кілька пострілів. Загинув Ян Оплетал, студент медичного факультету Карлового університету. Він отримав серйозне поранення, прооперовано і помер 11 листопада.

Похорон Яна був призначений на 15 листопада і цього ж дня розпочалися масові акції протесту, які тривали кілька днів. 17 листопада німецькі фашисти заарештували понад 1000 студентів із гуртожитків та відправили їх до концтаборів.

1941 року відбулася міжнародна зустріч студентів країн, що боролися проти фашизму. І на цій зустрічі у Лондоні було запропоновано встановити дату 17 листопада (трагічний день для студентів Чехословаччини) – датою Міжнародного дня студента. В усьому світі ця дата стала офіційним Днем Студента з 1946 року.

Як відзначають День студента

У День студента у багатьох країнах роблять скорочені заняття або ж - вихідний день. Зазвичай проводять різноманітні культурні заходи, конкурси, семінари, зустрічі, лекції. Вечорами студенти влаштовують квартирники, вечірки чи галасливі свята.

У багатьох країнах світу, у тому числі й в Україні, кожен навчальний заклад має власні традиції Дня Студента.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW