"В Україні після війни будуть нові гроші": в Нацбанку зробили важливу заявуВ Україні після війни мають з'явитися у обігу нові гроші. Нацбанк планує замінити монети номіналом 1 і 2 гривні на вироби з іншим дизайном.

Як інформує "biz.today.ua", про це повідомив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан/

Монети номіналом 1 і 2 гривні були введені Нацбанком замість паперових купюр ще наприкінці 2018 року. Але практично від початку їхнього застосування українці почали масово скаржитися, що їх майже неможливо розрізнити. Через схожий розмір та дизайн цих монет їх часто плутають не лише рядові покупці, а й продавці на касах супермаркетів. Особливо, коли до каси стоїть черга, і ніколи детально розглядати кожну монетку.

Тому вже 2021 року в НБУ вирішили зробити редизайн цих монет. Було сформовано робочу групу, яка зайнялася розробкою нового дизайну.

В Україні після війни будуть нові гроші: інформація від Нацбанку

В Україні після війни будуть нові гроші: інформація від Нацбанку

За словами топ-чиновника Нацбанку, монети нового зразка могли з'явитись в обороті вже зараз, але, на жаль, у процес втрутилась війна. І Нацбанку тимчасово стало не до зміни дизайну монет. Отже монети нового зразка з'являться вже, мабуть, після закінчення війни.

При цьому Олексій Шабан каже, що зміна дизайну грошей є звичайною практикою в усіх центробанках світу. І наш НБУ у цьому не виняток.

"Такі зміни мають проводитися в середньому раз на сім-десять років, у першу чергу, для підвищення захищеності готівки", - наголосив заступник голови НБУ.

При цьому, яким буде дизайн нових грошей, чиновник Нацбанку не розповів. Однак він додав, що, можливо, його ще обговорюватимуть із суспільством. Але ясно одне: ці монети після редизайну виглядатимуть зовсім по-різному.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW