Свята прийдуть раніше – коли українці відзначатимуть Різдво, День Святого Миколая та Водохреща1 вересня цього року Православна церква України перейшла на новий, новоюліанський календар. Тож відтепер усі церковні свята віряни будуть відзначати на 13 днів раніше. Святий Миколай «принесе подарунки» вже на початку грудня, Різдво українські родини будуть зустрічати разом з європейцями, а 6 січня найсміливіші зануряться в ополонку.

Детальніше про нові дати свят та офіційні вихідні, читайте у матеріалі 06239.

Перше зимове свято, на яке чекають усі діти – День Святого Миколая. Уранці слухняна малеча знаходить під подушками іграшки та солодощі, а вередлива – різки. Українці звикли зустрічати Миколая 19 грудня, але за новим календарем свято наступить вже 6 грудня. Воно не є державним вихідним і цього року припадає на середу, тож в цей день українці будуть працювати та навчатися.

Найголовніше свято зимового циклу – Різдво – українці будуть відзначати 25 грудня – тоді, коли і більшість християн на планеті. Частина українців і раніше дотримувалася таких традицій, тож 25 грудня стало державним святом та офіційним вихідним ще з 2017 року. Цьогоріч відпочити українці, на жаль, не зможуть – через воєнний стан усі додаткові вихідні на свята були скасовані, а 25 грудня припадає на понеділок.

Нагадаємо, що 7 січня з цього року – звичайний робочий день і залишиться ним навіть після закінчення війни. Адже після переходу на новий церковний календар його також виключили зі списку державних свят. Проте цього року 7 січня припадає на неділю, тож ті українці, які вирішать святкувати за старим звичаєм, матимуть для цього можливість.

Новий рік 1 січня також лишається офіційним святом в Україні. Цього року дата припадає на понеділок, а отже в умовах воєнного стану — це робочий день. Але це правило стосується державних установ - приватні компанії можуть давати вихідний своїм працівникам як на Різдво, так і на Новий рік.

Крім того, на 31 грудня відтепер випадає свято Маланки, або Щедрий вечір, коли в Україні прийнято щедрувати. А 6 січня, в колишній Святвечір українці відзначатимуть Свято Водохреща – день, коли прийнято святити воду та купатися в ополонці.

Повний графік зимових свят за новим календарем дивіться на зображенні.

3zgl2xgtfllbzpn8.jpg

3zgl2xgtfllbzpn8.jpgAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW