«Ми ніколи не повинні припиняти навчання, тому що відстанемо від життя»: у Полтаві провели воркшоп, де провідні світові партнери вирішували освітні виклики УкраїниУ Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка 15-го листопада відбувся воркшоп на тему «Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської тергромади». Суть цієї зустрічі полягала в усвідомленні важливість освіти для дорослих та обговоренні бар'єрів, які заважають її розвитку в Україні.

Поспілкувався з учасниками заходу та зробив фото звідти журналіст 0532.ua.

Участь в ексклюзивному інтенсивні брали переселенці, міжнародні експерти, депутати, представники громадянського суспільства, викладачі та студенти місцевих вищих навчальних закладів.

«Ми ніколи не повинні припиняти навчання, тому що відстанемо від життя»: у Полтаві провели воркшоп, де провідні світові партнери вирішувал..., фото-1

«Ми ніколи не повинні припиняти навчання, тому що відстанемо від життя»: у Полтаві провели воркшоп, де провідні світові партнери вирішувал..., фото-2


За словами секретаря Полтавської міської ради Катерини Ямщикової, тема освіти для дорослих наразі дуже важлива. Тому Полтавська громада та депутатський корпус міської ради докладає значних зусиль, щоб її розвивати.

«Депутатський корпус підтримав програму освіти для дорослих. Однозначно актуальність її очевидна, адже вона є одним зі стовпів стабільного бачення громади впевненості у майбутньому. Попри все, держава не зупиняється, і всі, відповідно, мають можливість реалізації в країні від молоді до дорослих. Ми популяризуємо таку освіту для кожного та без  обмежень. І важливо, що вона є різновекторною. Це консолідує громаду», - говорить Катерина Ямщикова.

З плином часу в інтерактивному форматі «світового кафе» учасники події досліджувалипроблему розвитку освіти для людей зрілого віку, а потім ділилися результатами з європейськими партнерами, й ознайомлювалися з європейським досвідом.

Цей захід розрахованиймайже на цілий день — початок о 10:00, кінець — о 16:45. Проте є перерви на каву та обід, тому в учасників є час, аби перепочити та краще засвоїти нові знання.

Загальна кількість учасників складала понад 50 осіб. Серед них - Леван Кватчагзе (LevanKvatchagze), який є регіональним директором Німецької асоціації освіти дорослих DVV International в Україні та Молдові. За своїм круглим столом він разом з іншими учасниками заходу обговорював тему просування культури навчання впродовж життя у громаді.

«Навчання протягом усього життя - це важливо, але навчатися повинні не лише молодь, а й люди різного віку. Тобто ми повинні забезпечувати навчання протягом усього життя всіх людей», - говорить пан Леван.

Він також додає, що дуже часто, коли говорять про освіту дорослих, люди собі уявляють, що це потрібно із самого початку когось навчати. Освіта дорослих, як висловлюється, це навчання для будь-якої людини за своїми інтересами. Воно включає громадянську освіту, мови технології тощо.

-Ми ніколи не повинні припиняти навчання, тому що відстанемо від життя, - продовжує іноземець.

Інша учасниця воркшопу – Надія Власенко, яка за своїм столом обговорювала тему перекваліфікації військових.

Жінка сама родом з м. Рубіжне, Луганської області. У Полтаві опинилася після повномасштабного вторгнення, коли окупанти почали обстрілювати її рідне місто. Пані Надія отримувала курси психологічної підтримки в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Вони допомогли їй соціалізуватися у громаді. Переселенка також опановувала тренінги лідерства, а зараз вивчає англійську мову.

«Запропоновані курси та тренінги допомогли мені адаптуватися в суспільстві. Натомість я познайомилася з новими людьми та впевнено почала рухатися вперед», - говорить пані Надія.

Студентська рада Полтавського університету економіки і торгівлі допомагає розвивати освіту для дорослих в навчальному центрі. Сьогодні вони також долучилися до заходу в ролі волонтерів та активних учасників в обговоренні загальних питань.

Голова студентської ради Антон Філіповський навчається на другому курсі готельно-ресторанної справи. Він говорить, що на цьому заході планує набути нові знання, які далі використовуватиме в певних майбутніх проєктах разом зі своєю командою.

«У нашому навчальному закладі за сприянням професорки кафедри педагогіки та суспільних наук Світлани Іванівни Нестулі організовано «Університет третього віку». Сюди приходять багато слухачів старшого покоління. Наша студентська рада викладає їм інформаційно-комунікативні технології. Ми навчаємо їх правильно працювати за комп’ютерами, ноутбуками й телефонами», - говорить Антон.

Захід проводився в офлайн та онлайн форматах та був створений за підтримки європейських та українських партнерів.

Нагадаємо, рок-гурт "БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ" зіграв ексклюзивний концерт на сцені Полтавської політехніки.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW