Страх повторних блекаутів та беззаперечна довіра до ЗСУ: результати соціологічного опитування на Чернігівщині15 листопада у Чернігові було презентовано результати соціологічного опитування, що проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 21 вересня поточного року. 257 респондентів з Чернігова та області відповіли на запитання, що стосувалися ставлення до діючої влади та соціально-економічних проблем регіону.

Половина респондентів (51% опитаних) вважають найактуальнішою проблемою найближчого майбутнього російські обстріли. 29 % такою проблемою назвали корупцію, 27% - зменшення доходів, а 20% - проблеми у медичній сфері. Щодо нагальних проблем, з якими мешканці області стикаются просто зараз, 40% поскаржилися на відчутну нестачу грошей, і по 8% - на перебої зі зв'язком та нестачу ліків.

Стосовно загрози безпеці України, 74% респондентів вважають, що росіяни будуть цієї зими масово обстрілювати українські міста й це призведе до нових відключень електрики, водо-, газо- та теплопостачання. А 27% опитаних бояться повторного наступу росіян.

Ставлення до місцевої влади у людей помірно скептичне. 42% респондентів вважають, що у місті та області за останній рік не було зроблено нічого суттєво хорошого у жодній зі сфер. Втім 55% оцінюють місцеву владу як таку, що загалом справляється зі своїми обов’язками, і довіряють їй.

Продовжуючи тему довіри, Збройним Силам України довіряє 98% респондентів, президентові Володимиру Зеленському — 82%. Топ-три інституцій, які заслуговують на особливу довіру наших земляків, замикають волонтерські організації. А от рівень довіри до Кабміну та Верховної Ради критично низький — 19% та 16% відповідно.

Що стосується мовної політики держави, 91% опитаних вважає правильним та підтримує використання української мови у сфері обслуговування. А 67% впевнено, що церкви Московського патріархату є посіпаками ворога та допомагають російській агресії. Широкої ностальгії за російським та російськомовним культурним продуктом на Чернігівщині теж нема. Лише 22% не згодні з забороною російських артистів та фільмів в Україні.

Досить високий процент мешканців Чернігова та області вважає, що наданими державами-партнерами системами ППО прикрита тільки столиця України (майже 34%), а понад третину опитуваних притримуються думки, що центральну владу більше турбує доля інших областей, аніж нашого регіону.

Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа ГрупаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW