“Ванька-встанька” та пес Патрон - які повоєнні пісні в УкраїніЗ початку повномасштабного вторгнення вийшло багато української музики, й взагалі стався культурний “переворот”. Почали виходити пісні у тому числі про козаків, байрактари та пса Патрона. Серед українців такі пісні називають “байрактарщиною”. 

Термін "байрактарщина" увійшов у наше життя разом з великою війною. Він означає використання теми війни для того, щоб продати продукт або просто отримати схвалення суспільства. 

Підпишіться на наш Telegram

Тобто у піснях співають про різні атрибути російсько-української війни, типу про “ваньку-Встаньку”, того ж пса Патрона, про те, яка ти козачка чи козак, пісня Потапа про волонтерку, тощо. 

Будьте в курсі головних новин першими, слідкуйте за нами у  Viber

Окрім тих, які охрестили “байрактарщиною”, вийшло багато інших пісень, які теж присвячені війні. Але вони не є такими "вузькими" й "пласкими", адже текст наповнений глибшим сенсом. Наприклад, Kozak System “АЗОВ-СТАЛЬ”, Без Обмежень – 24/02, Чути гімн - Skofka, Двір - Паліндром, Мрія - Jerry Heil й так далі. Хоча пісні теж розповідають історії війни або повʼязані з нею. 

Для українців взагалі характерно створення повоєнних пісень, адже їх писали й раніше. За часів УПА створили такі пісні: «Зродились ми великої години» та «Йшли ми до бою». Або ж відродилась пісня "Ой у лузі червона калина" після виконання Андрія Хливнюка, вокаліста гурту "Бумбокс". Більше того їх переспівують й по сьогоднішній день, щоб підняти собі дух або просто насолодитись бойовою мелодією. 

На вашу думку, чи потрібні українцям пісні про “байрактарщину”?

Читайте також:

  • Що думають чернівчани про російську музику на вулицях - опитування
  • Які українські фільми стали найкращими у 2023 році


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW