Мобілізація в Україні: чи мають право представники ТЦК заходити в квартири та будинкиУ багатьох українців виникає питання щодо повноважень та прав представників ТЦК, які вручають повістки призовникам. Адвокат Руслан Ткаченко в коментарі "Фокусу" надав роз'яснення щодо того, чи можуть вони займатися врученням повісток у приватних помешканнях.

Чи можуть воєнкоми заходити в будинки та квартири

За словами правозахисника, законодавством не визначено конкретних місць, де можна проводити вручення повісток. Таким чином, співробітники ТЦК мають право вручати повістки на приватних територіях, включаючи квартири та будинки призовників. Проте важливо враховувати кілька аспектів цього процесу.

Перед тим, як зайти, представники ТЦК зобов'язані одержати згоду від мешканців. Також, вони повинні пред'явити офіційні документи, що підтверджують їхні повноваження та статус. Ці вимоги не лише гарантують права громадян на приватність, але й забезпечують легальність та легітимність вручення повісток.

Правозахисник Ткаченко зазначив, що уповноважені особи не мають права без дозволу входити в будинки. 

Важливо відзначити, якщо представники ТЦК спільно з поліцією володіють всіма необхідними документами, то згідно з українським законодавством вони мають повне право вручити повістку на приватній території. Адвокат підкреслив, що легальність та визначеність статусу представників грає важливу роль у цьому контексті, забезпечуючи дотримання прав та обов'язків усіх сторін.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW