Різдв'яний піст по-новому: коли розпочинається та що заборонено робити у ці дніЗ 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новий юліанський церковний календар. В результаті церковної реформи змінилася дата святкування Різдва, а отже, і дати початку та закінчення Різдвяного посту. Різдвяний піст або Пилипівка триває 40 днів перед Різдвом. З переходом на новий юліанський календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня. А Різдвяний пост 2023 року за новим стилем розпочинається 15 листопада та закінчується 24 грудня.

Останній день перед постом, коли ще дозволено м'ясну та молочну їжу, у православних називаються Заговини. Заговини на Різдвяний піст за новим стилем будуть 14 листопада, а за старим – 27 листопада.

Віряни, які хочуть стати на шлях обмежень у цей період, повинні розуміти зміст Різдвяного посту. Він полягає в тому, щоб отримати певний духовний досвід. У цей період прийнято відмовлятися від шкідливих звичок, сексу та веселощів, оскільки це час зосередженості та старанних молитов.

Справжній піст пов'язаний з молитвами, покаянням, прощенням образ, відмовою від злих намірів і помірністю від спокус.

Головним завданням Різдвяного посту є духовне очищення. У цей час не варто не сваритися з рідними та близькими, а також захистити себе від гріховних думок та пристрастей. Вважається, що провести Різдвяний піст у молитві набагато важливіше, ніж просто відмовлятися від їжі.

Однією з головних страв у дні посту стає каша - вівсяна, гречана, з пшеничного крупи, рисова і не тільки. Але варять її не на молоці, тому що від продуктів тваринного походження, за винятком риби та морепродуктів, у дні посту відмовляються.

Дозволяється їсти овочі, усіляку зелень, фрукти, гриби та ягоди, а також горіхи. Не зникає зі столу і хліб, природно, приготовлений за пісними рецептами. Олію можна вживати рослинну — соняшникову, оливкову, горіхову.

Окрім молитв, які щодня звершуються на Різдвяний пост, намагайтеся якнайчастіше читати Писання, зокрема уривки з Євангелія, які звучать у різні дні посту в храмах (про те, що це за історії, можна дізнатися, звернувшись до церковного календаря).

Тим, хто хоче дотримуватися Різдвяного посту згідно з церковними вченнями, потрібно знати про такі правила:

– За кілька днів до початку посту можна покаятися та отримати у батюшки благословення.
- Не можна допускати в душі злості, заздрості, зневіри. Якщо з'являються сумніви, що вдасться витримати пост до кінця, потрібно прийти до церкви за порадою.
- У цей період потрібно уникати розважальних заходів, свят та застіль. Це важливо як з духовної точки зору так і з практичної. Застілля не спокушатимуть вас різноманіттям страв.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW