"Зі скрапленим газом може бути сумно": експерт розповів, що ціна на автогаз уже злетіла на 20%, і це не межаАвтогаз в Україні перетворюється з бюджетного пального в елітне. Цінники вже вражають водіїв, але їм слід бути готовими до подальшого подорожчання зрідженого газу.

Про це розповів експерт з енергетики, директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, пише портал Знай.

За словами експерта, польські перевізники продовжують страйк, блокуючи майже всі пункти пропуску. На тлі цього в Україні можуть виникнути проблеми з паливом.

І якщо з дизпаливом труднощі будуть невеликими, то з автогазом - більш відчутними.

"По дизпальному приємного мало, але прорвемося: ринок непогано спрацював у жовтні, зараз ще піде сезонне зниження споживання, а там вже й ринок адаптується до нових умов. А от зі скрапленим газом може бути сумно", - зазначив Сергій Куюн.

Експерт нагадав, що вартість автогазу злетіла на 20% за останній місяць ще до початку страйку перевізників на польському кордоні. Причиною цього стали черги з нашого боку кордону, пов'язані із зростанням агроекспорту.

Як показує система Є-черга, час очікування на виїзд зріс у кілька разів. Тому для забезпечення колишнього обсягу постачання палива необхідно більше машин, а їх не вистачає. Зараз ринок намагається перейти на залізницю, але на це потрібен час, за який автогаз може ще зрости в ціні.

За даними порталу Мінфін, середня вартість зрідженого газу по Україні вже становить 32,36 грн за літр. У вересні цінник становив 23,99 грн.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW