Що робити зі страховим полісом під час продажу авто: юрист назвав 3 способи оформлення автоцивілки при зміні власникаПід час купівлі вживаного авто у нових власників виникає питання щодо оформлення страхового поліса. У такому разі переоформлювати автоцивілку на себе покупцю не потрібно.

Адвокат Олександр Головченко розповів, які існують способи оформлення страхового поліса при зміні автовласника, передають Патріоти України.

Передача страхового поліса

Продавець автомобіля може передати страховий поліс покупцеві – як за винагороду, так і безоплатно. Тоді страховий поліс буде чинним до закінчення терміну дії і поширюватиметься на всіх водіїв цього автомобіля, на яких далі будуть переоформлятися права власності.

Річ у тім, що, відповідно до ст. 20−1 закону "Про обов'язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страхується не власник, а сам транспортний засіб.

Перенесення коштів

За словами адвоката, власник може перенести кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля. Для цього йому потрібно:

  • звернутися до своєї страхової компанії;
  • розірвати чинний договір;
  • перенести залишок коштів на оформлення нового поліса на інше авто.

При цьому розірвання чинного договору і укладання нового відбуваються одночасно.

Повернення коштів

У тому випадку, якщо продавець автомобіля не планує купувати новий транспортний засіб, він може розірвати договір автострахування і повернути залишок коштів. Для цього також потрібно звернутися до своєї страхової компанії та анулювати договір страхування.

При цьому юрист попередив, що кошти повернуть не вдасться, якщо за період дії поліса відбувалися страхові виплати за ним.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW