Хотіли всидіти на двох стільцях: кого із числа ВПО можуть зобов'язати повернути виплатиВ Україні продовжують перевіряти фактичне місце проживання переселенців, адже, як з'ясувалося, тисячі людей отримували незаконну допомогу. Проте ВПО, які виїхали за кордон, але продовжували отримувати виплати від держави до набуття чинності постанови про зміни правил їх нарахування, не потрібно буде повертати кошти.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі телемарафону. Вона наголосила, що це консолідоване рішення Кабміну.

ВПО не зобов'язують повернути гроші, бо раніше діяли інші правила.

"Якщо люди отримували виплати, як ВПО і перебували за кордоном до набуття чинності постанови, вони не будуть повертати виплати. Тому що такі були правила тоді. Навіть якщо вони виїхали за кордон і отримували гроші - вони нічого державі не винні", - сказала вона.

Також гроші можуть не повертати ті українці, які вже повернулися до своїх рідних будинків і за визначенням не є ВПО.

Крім того, за підрахунками уряду, в Україні зараз налічується 4,9 млн ВПО, серед яких 2,6 млн отримують виплати. При цьому щонайменше 40% людей живуть лише на цю грошову допомогу. Право на виплати після перевірок втратили 158 тисяч переселенців.

"Левова частка таких людей - це ті, які виїхали за кордон, живуть там постійно та отримують виплати від держав, де проживають", - зазначила Верещук.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW