Чи законні дії працівників ТЦК, які перевіряють документи у перехожих: пояснення адвокатаУсім відомо, що під час загальної мобілізації військовозобов'язаним чоловікам можуть видавати повістки у будь-якому місці. Водночас часто трапляються випадки, коли працівники ТЦК вимагають у перехожих документи для перевірки.

Чи мають вони на це законні підстави, розповідає РБК-Україна із посиланням на Instagram адвоката Володимира Крекотня.

За словами адвоката, він нерідко зустрічав в мережі відеоролики, де показано, як працівник ТЦК зупиняє перехожого чоловіка і, показуючи посвідчення, видане комендантом ТЦК, вимагає надати документи для перевірки.

При цьому чинним законодавством не затверджено жодних бланків посвідчень, що давали би право представникам ТЦК перевіряти документи у будь-якого перехожого.

"Так само, ані комендант, ані начальник ТЦК не має повноважень видавати подібні посвідчення. Враховуйте це, якщо на вулиці до вас звернеться людина у формі та вимагатиме ваші документи, пред’явивши подібне посвідчення", - наголошує адвокат.

Підстави для перевірки документів

Уповноважені особи мають право вимагати в громадян пред’явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус, у наступних випадках:

  • у разі, якщо особа за зовнішніми ознаками схожа на особу, яка безвісно зникла або перебуває в розшуку;
  • у разі наявності достатніх підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;
  • при перебуванні особи на території чи об’єкті із спеціальним режимом;
  • якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений для зберігання;
  • якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення, ДТП;
  • якщо за зовнішніми ознаками особи чи транспортного засобу є підозра, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення;
  • якщо особа порушує заборони, введені на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

"Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України", - зазначив Крекотень.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW