Новий пункт пропуску на кордоні Закарпаття з Румунією: на якому етапі хід робіт?Напередодні українська та румунська сторони провели технічну зустріч щодо оптимізації строків будівництва мосту у Білій Церкві та пункту перетину кордону.

Передувало цьому підписання  Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мосту через річку Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) та Сігету-Мармацієй (Румунія). 

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області здійснюватиме заходи з розвитку, будівництва, ремонту, облаштування, модернізації та утримання пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення. 

На відведеній для пункту пропуску земельній ділянці у населеному пункті Біла Церква передбачено розміщення:

  • окремих смуг руху для легкових, вантажних автомобілів, автобусів, що    здійснюють міжнародні перевезення пасажирів; 
  • модулів прикордонного та митного контролю;
  • вагових комплексів для поосьового зважування вантажних автомобілів у русі;
  • стаціонарної скануючої системи; 
  • адміністративної будівлі;
  • боксів поглибленого огляду для легкових  та вантажних автомобілів; 
  • автомобільної сервісної зони.   

При проєктуванні пункту пропуску будуть враховані сучасні рішення в організації перетину кордону, а саме: smart-BCP (автоматизовані системи управління рухом транспортних засобів) та є-Черга.  

Румунська сторона заявила про заплановану пропускну здатність пункту пропуску - 10 тисяч транспортних засобів. Проєктом передбачено влаштування смуги для пішоходів та велосипедистів, двох смуг для вантажного транспорту та смуги для автобусів. Відповідні параметри мають бути і з українського боку.   

Румунська сторона має намір до осені наступного року завершити роботи по влаштуванню мосту. Його довжина - 268 м, конструктивні деталі споруди будуть обладнані датчиками, що моніторитимуть стан та зносостійкість матеріалів. Нині на майданчику працює 50 працівників у кілька змін, за словами румунського підрядника, виконано вже 22% проектних робіт. Початок робіт - 22 червня 2023 року. Завершення - осінь 2024 року.

«Збільшення обсягів транзиту товарів через україно-румунський кордон допоможе Україні відновити економіку після завершення бойових дій. Амбітний план - відкриття 8 нових пунктів пропуску з Україною та залучення більше 1 мільярда євро інвестицій», – зазначив Державний секретар міністерства транспорту та інфраструктури Румунії. 

Новий пункт пропуску забезпечить більшу пропускну здатність та стійкість логістичного сполучення України з Румунією. Також сприятиме активізації інвестиційної діяльності та розвитку виробничої та ринкової інфраструктури в регіоні. 

Примітно, що зустріч української і румунської сторін відбулася 8 листопада - у день, коли ЄС оголосив про рішення розпочати процедуру переговорів з Україною про вступ до альянсу.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW