Ні синтетиці, ні “шароварщині': який традиційний одяг на БуковиніГадаю майже кожен українець має вишиванку, яку одягали на якісь заходи або великі свята. У мене теж вона була, її мені бабуся купила на ярмарку на честь День міста у Чернівцях. Вона була далеко не з льону, а мабуть, синтетична, з чорною та червоною вишивкою. Зараз я з неї виросла, але запізно зрозуміла, що носила взагалі не традиційну вишиванку. 

На просторах інтернету ви можете побачити, як люди пояснюють, що таке шароварщина. Також вони розповідають у чому відмінність від традиційного українського одягу. Раніше вважалось “традиційним” зображення маків, різнокольорові квіти на сорочці, яскраві малюнки, віночки з пластикові з квітами та стрічками, та звичайно шаровари, не вистачає лише горілки з салом. У такому образі ми постаємо не лише перед світом, а й перед самими собою як нація. 

Підпиcyйтесь на наш Instagram

Кожен регіон України має свій традиційний одяг, хоч він відрізняється між собою, проте коли дивишся на нього, ти точно не сплутаєш його з одягом інших націй. На Буковині теж є свій колоритний та характерний для цього регіону.

Наприклад, у Чернівецькій області носять кептарики, безрукавний одяг - мунтяни. Цікаво, що Мунтян є поширеним прізвищем на Буковині. Також мені запамʼятався головний убір з пірʼям, схожий на капелюшок. А ще буковинки носять сорочки вишиті бісером, одного разу бачила цю красу наживо. Гадаю, що носити таку сорочку важко, але воно того варте. Також  сорочки мають шитись з натурального полотна, це може бути льон або конопель. а вишивка має вишиватись вручну, а не машинкою. Тепер я розумію чому “шароварська” вишиванка за ціною доступніша, аніж справжня. 

А у вас є вишиванка? Пишіть нам у Telegram

Читайте також:

  • Що думають чернівчани про російську музику на вулицях - опитування
  • “Коли я побачила, як мало людей, захотіла плакати” - чернівчанка про акцію “Гроші на ЗСУ, а не на бруківку”


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW