Що робить сало небезпечним для здоров'я і з чим його потрібно їсти: ви навіть про це не здогадувалисяСало – продукт із вкрай високою калорійністю, але дуже поживний і корисний. Його вживання допомагає отримати важливі для підтримання нашого здоров'я речовини.

Проте якщо їсти сало у великій кількості, у поєднанні з деякими продуктами чи після неправильної обробки, воно може суттєво нашкодити.

Про те, чому важливо їсти сало та якому вигляді його не можна вживати, розповіла нутриціолог Анастасія Голобородько в своєму Telegram.

Сало – це насичені чи ненасичені жири

За словами фахівця, сало містить і омега 3, і омега 6, і омега 9 кислоти, причому в ідеально збалансованому співвідношенні, що дуже важливо для організму. Крім того, в ньому є вітаміни A, D, E, лецитин, що входить до складу мембран, а також потужний антиоксидант і помічник роботи щитовидної залози селен.

У цілому, сало відноситься до категорії насичених жирів. Такі жири відрізняє те, що вони залишаються твердими за кімнатної температури. Насичені жири, крім сала, містяться у м'ясі, молочних продуктах, сирах, кокосовій та пальмовій олії.

Вони виконують важливі функції в організмі, але такі жири мають становити меншу частину добової дози всіх жирів у харчуванні.

"Це майже єдине джерело вітаміну А, необхідне для регенерації клітин, харчування імунітету та складання правильного гормонального фону. Виключати такі жири не варто, але і вседозволено їсти теж. Помірно та різноманітно - так", - пояснила Анастасія Голобородько.

Крім того, вона зазначила, що арахидонова кислота (омега-6) у складі сала – це речовина, яка входить до складу всіх мембран клітин, приймає участь у багатьох гормональних та імунних реакціях, є дуже необхідною для роботи серця. У рослинних оліях ця поліненасичена кислота не зустрічається.

Як можна зіпсувати сало та зробити його небезпечним

Сало перетворюється на шкідливий продукт, якщо його переїсти, неправильно поєднувати, неправильно зберігати і готувати.

Норма сала на день – 10-30 г. Тобто його можна їсти щодня, але не перевищуючи цю дозу. За словами нутриціолога, не слід поєднувати сало з рафінованими зерновими продуктами – тобто тими, що виготовляються на основі не цільного, а очищеного зерна (білий хліб, макаронні вироби, крупи).

Також шкідливо вживати сало під час щільної трапези із вживанням цукру. Найкраще їсти його у поєднанні з сирими овочами та зеленню.

"Натуральні ферменти овочів допоможуть йому краще засвоїтись", - пояснила фахівець.

Крім того, сало стає небезпечним для здоров'я, якщо його:

  • окислити (сало окислюється при неправильному та тривалому зберіганні);
  • нагріти (варити, коптити, смажити);
  • підсмажити до шкварок (це надтоксичний варіант).

У таких випадках замість корисного продукту ви отримаєте шкідливу страву, яка:

  • уповільнює процес природного внутрішнього детоксу;
  • знижує рівень тестостерону;
  • підвищує ризик серцево-судинних захворювань;
  • підвищує ризик метаболічного синдрому, ожиріння;
  • підвищує ризик діабету 2 типу.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW