Долучити їх до планування відновлення області просить уряд громадськість ДонеччиниНині цей процес ще не розпочатий.

В Україні триває процес планування післявоєнної відбудови населених пунктів. Зокрема нині розробляють плани комплексного відновлення областей. Члени громадської ради при Донецькій облдержадміністрації створили профільну тимчасову групу і хочуть також активно долучитися до процесів відбудови зруйнованих та пошкоджених росією міст Донеччини.

Про це повідомляє АКМЦ.

В Донецькій області розробкою програми комплексного відновлення мають займатися члени спеціальної Координаційної групи від облдержадміністрації. Однак у громадській раді кажуть, що нині на Донеччині цей процес ще не розпочатий.

Водночас у Координаційній групі підготували пропозиції до Плану першочергових дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донеччини. У тому числі була визначена потреба у фінансуванні 40 заходів з розроблення планів щодо комплексного відновлення населених пунктів. Сума на це склала понад 11 млн грн. Натомість представники громадської ради кажуть, що у таких планах відсутня конкретика. Зокрема немає переліку товарів, робіт та послуг з розшифровкою витрат.

Представники громадськості звернулися до Донецької облдержадміністрації з пропозицією долучити їх до складу відповідних консультативно-дорадчих органів з планування відновлення. Однак чиновники їм відмовили. Як причину в Донецькій ОДА зазначили відсутність визначеного нормативно-правовими актами обов’язку залучення інституцій громадянського суспільства до цього процесу і послались на постанови Кабінету Міністрів України.

Нині представники громадської ради підготували звернення до уряду про внесення змін у постанови від 18 липня 2023 року №731 “Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад” та від 12.05.2023 року № 486 “Про підготовку до дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької і Луганської областей та їх реінтеграції”. Крім цього, громадськість пропонує організувати відкрите спільне засідання із залученням представників організацій громадянського суспільства та медіа щодо розробки Програми комплексного відновлення Донеччини.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW