Не забудьте про нову дату. Коли тепер День святого Миколая та в чому суть святаДень святого Миколая традиційно відкриває цикл зимових свят, який цьогоріч для українців розпочнеться раніше. В новому церковному календарі дату вшанування пам'яті Чудотворця перенесли на початок грудня.

Свято за новим стилем

День святого Миколая Чудотворця у 2023 році припадає на 6 грудня. Свято перенесли з 19 грудня після переходу Православної церкви України (ПЦУ) й Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на новоюліанський календар.

Ця система літочислення є більш точною, ніж юліанський стиль, яким послуговувалася церква до 1 вересня 2023. Всі "нерухомі" релігійні свята змістилися на 13 днів раніше.

Не забудьте про нову дату. Коли тепер День святого Миколая та в чому суть свята

За новим календарем українці відзначатимуть всі свята (крім Великодня) разом з більшістю європейських країн (римо-католиками).

Що буде зі "старою" датою 19 грудня

З прийняттям рішення про новий церковний календар Помісний Собор ПЦУ дозволив "зберегти за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар", щоб перехід був поступовим та усвідомленим.

Тобто заборони на святкування Дня святого Миколая за "старим" стилем (19 грудня) немає.

В коментарі РБК-Україна священник ПЦУ Георгій Коваленко пояснив, що окремі парафії можуть за бажанням продовжувати відзначати свято та проводити урочисті служби в храмах за юліанським календарем, як було до церковної реформи, але таких парафій виявилося небагато.

"Для тих, хто бажав залишитись на старому стилі, церква дозволила таку можливість, і є деяка кількість парафій, яких виявилося дуже небагато, які залишаються на старому стилі. Це не стало приводом розділень між нами", – зазначив священник.

За його словами, найбільша спільнота, що продовжує використовувати старий стиль, – Московський патріархат. Однак і в УПЦ МП також є священники та віряни, які хочуть використовувати новоюліанське літочислення.

Парафіям та монастирям ПЦУ та УГКЦ був даний певний період для переходу на новий календар свят. "Процес триває, але для церкви важливо, щоб цей процес не призводив до розділень. Тому календарні питання будуть вирішуватися в любові, діалозі й так, щоб головним для нас було прославляння Христа та Божої матері, святкування святих днів, а не сперечання щодо дат", – наголосив Георгій Коваленко.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW