Роками не могла їсти: у Львові врятували жінку з рідкісним діагнозомУ Львові лікарі прооперували жінку, яка шість років буквально не могла їсти, стрімко втрачала вагу, ситуація з кожним роком ставала усе критичнішою. Останній рік видався особливо важким, жінка схудла на 10 кілограмів, адже блювала після прийому будь-якої їжі. 

Пацієнтку звуть Любов Прокопенко, вона з Черкас. Усі шість років вона намагалась з'ясувати, що у неї за недуга: жодні обстеження не давали результату – місцеві лікарі не могли поставити діагноз. Ба більше, жінку скеровували до психіатрів. Мовляв, вона собі щось надумала.

Врешті, 3 роки тому лікарі таки з'ясували, що у жінки – ахалазія стравоходу. Це розлад моторики стравоходу, неспроможність нижнього стравохідного сфінктера повністю розслаблятися при ковтанні. Тож уся їжа повертається.

Хірурги, до яких зверталась жінка, відмовлялись оперувати, казали – небезпечно.

Операція тривала лише годину

Втім, на щастя, потрапивши до Центру хірургії лікарні Святого Пантелеймона у Львові, де лікарі провели додаткові обстеження та підтвердили діагноз – ахалазія стравоходу, зрештою вирішили оперувати жінку.

Львівські медики підтвердили ахалазію стравоходу / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Операція тривала лише годину, а вже на третій день після втручання пацієнтка поїхала додому.

Водночас оперативне втручання, яке провели 31-річній Любові Прокопенко, унікальне та ювелірно складне.


Лікарі провели унікальну та ювелірну операцію на стравоході / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Чому виникає ахалазія стравоходу

Хірург Андрій Стасишин пояснив, що єдиної причини появи такої аномалії немає. Її можуть викликати порушення роботи нервових клітин стравоходу, генетичні чинники, ускладнення інших захворювань.

Андрій Стасишин оперував 31-річну Любов / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Наразі жінку уже виписали, вона почувається значно краще / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Оперували жінку мініінвазивно: хірурги розсікли м'язи, які затиснули отвір між стравоходом і шлунком, та сформували манжету, аби вміст стравоходу міг вільно проходити до шлунка та не повертався.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.uaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW