На Рахівщині ведмеді розгромили вулики, з’їли мед та пошкодили дереваІнцидент трапився на території Ясінянської філії Карпатський лісовий офіс.

За словами єгерів, ведмеді, ймовірно, шукали їжу, адже перед зимовою сплячкою потрібно сформувати достатній шар жиру. Тим більше, пасіка знаходиться на високогір’ї.

Такі «пошуки» їжі є достатньо небезпечними: голодний дикий звір може залізти і на господарське подвірʼя, і навіть в будинок. Мисливці та єгері рекомендують встановлювати електропастухи. Електричні огорожі відлякають ведмедів та зможуть вберегти будинки, пасіки та інше від чергового набігу клишоногого звіра.

"Випереджуємо стейкхолдерів та природолюбителів, які можуть вважати, що такі наслідки, це недостатня підгодівля тварин. До слова, лісівники не підгодовують ведмедів!  Ці звірі самі шукають собі їжу і в звʼязку зі зміною кліматичних умов, їхні потреби в запасах - збільшуються! В порівнянні з минулими роками, в такий період клишоногі вже впадали в сплячку. Проте, останні два роки спостерігаємо підвищення температур в осінньо-зимовий період, а це зумовлює диких звірів пізніше засинати і як наслідок - пошуки їжі продовжуються до настання холодів." - йдеться у повідомленні Державного агентства лісових ресурсів України

Довідково:

У Карпатському регіоні живе 8 тисяч особин бурого ведмедя — на території Польщі, Словаччини, Румунії та України. В Україні їх найменше з-поміж карпатських країн — усього близько 300 особин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW