Вагітні українки в Німеччині: все про допомогу та громадянство майбутньої дитиниДеякі українські жінки, які тікають від війни в Німеччину виявляються вагітними. Це не часто трапляється, але для цього законами все передбачено. Майбутні матері мають в цій країні особливий захист. 

Про це повідомляє сайт 0382 з посиланням на ukrainianingermany.de.

Вагітні жінки у Німеччині, як і в Україні, мають стати на облік до гінеколога та відвідувати свого лікаря спершу раз на місяця, а в останні два місці – що два тижні. УЗД роблять на третьому, шостому та восьмому місяці вагітності. Результати всіх обстежень вносять до "материнського паспорта" (Mutterpass), який жінка отримує під час першого візиту до лікаря.

Якщо жінка записана на пренатальне спостереження, вона може розраховувати на допомогу акушерки, яка буде супроводжувати жінку на всіх етапах вагітності та пологів. Усі витрати покриває медичне страхування. Акушерку може порекомендувати гінеколог, але можна також знайти її на сервісі hebammensuche.de.

Вагітні у Німеччині можуть відвідувати курси підготовки до пологів,які оплачуються із каси лікарняного страхування. Рекомендацію щодо вибору курсів можуть надати гінеколог або акушерка.

Також майбутні матері можуть користатися додатковими консультаціями щодо пільг та реєстрації в спеціальних консультативних центрах (Schwangerschaftsberatungsstellen).

Найближчі консультації можна знайти на порталі familienplanung.de. За бажанням прийом може бути анонімним. Також у Німеччині є телефонна лінія підтримки для вагітних за номером 0800 40 40 020.

У пологовий будинок (Geburtshaus) чи клініку (Geburtsklinik) треба зареєструватися заздалегідь. Самостійно знайти пологовий будинок поблизу можна за допомогою сервісу hebammenverband.de, а пологову клініку – на платформі deutsches-krankenhaus-verzeichnis.de.

Після пологів породілля жінка певний час залишається у лікарні. Акушерка супроводжує як у медзакладі, так і приходить додому.

Немовля треба зареєструвати у Standesamt за місцем народження дитини упродовж тижня. Після чого можна оформляти дитині українське громадянство та подаватися на виплати.

Українки отримують у Німеччині виплати громадянського доходу. Із 13 тижня вагітності вони підвищуються на 17% (502 євро+85 євро). Також можна подати заявку на необхідні речі для догляду за немовлям.

Жінки можуть звернутися до федерального фонду "Мати та дитина". Він підтримує вагітних і надає фінансову допомогу, наприклад, для придбання дитячого одягу або інших покупок після народження дитини.

Виплати надають тільки після перевірки майнового стану жінки та лише в тому випадку, якщо іншої соціальної допомоги, яку отримує жінка, недостатньо. Ці виплати не зараховуються не впливають на виплату громадянського доходу. Розмір і тривалість фінансування залежить від конкретної ситуації. Знайти найближчий консультаційний пункт фонду можна за посиланням.

Новонароджена дитина матиме українське громадянство, тому жінка може дистанційно подати документи на виплати від України. У 2023 році сума допомоги при народженні дитини становить 41 280 гривень. При цьому одноразово виплачується 10320 грн, решта – упродовж 36 місяців (по 860 грн).

Зазначимо, що коаліційним урядом Німеччини розробляється закон, що передбачає автоматичне набуття громадянства дітьми, які народилися в Німеччині. При цьому діти також зможуть зберігати громадянство своїх батьків, які живуть у Німеччині понад пʼять років замість раніше встановлених восьми і мають безстрокове право на постійне місце проживання.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW