У Запоріжжі мешканцям постраждалої багатоповерхівки на проспекті Соборному розказали, коли буде відновлено їх будинокСьогодні, 6 листопада, відбулася перша зустріч мешканців постраждалої багатоповерхівки на проспекту Соборному, 44 і місцевої влади з питань подальшої відбудови будинку.

Російська ракета влучила у житловий будинок в Олександрівському районі вночі 18 жовтня. Внаслідок атаки загинуло 5 людей, ще 5 - постраждали. В результаті зруйновано під'їзд (щонайменше 8 квартир).

«Я була тоді в коридорі і, мабуть, це мене врятувало. Якщо я б довго сиділа за комп’ютером, як я робила зазвичай у своїй кімнаті, як раз зі сторони проспекту, то я би зараз з вами не розмовляла. Це було якесь диво. В моїй квартирі однієї кімнати немає зовсім – там велика діра, стеля є, але нема підлоги, немає стіни. Зараз я, дякувати богу, живу в квартирі у моєї доньки, вона маленька, але хоч є криша над головою. Ми ще ніяких виплат не отримували, але вже все оформили. Мені пощастило, що зі мною була тривожна валізка, де в мене були всі документи зібрані. Ми всі дуже хочемо, щоб нам відбудували наш будинок. Я тут народилася, все життя своє провела і хочу тут залишитися», - каже мешканка аварійної квартири на третьому поверсі Олена Нетес.

У Запоріжжі мешканцям постраждалої багатоповерхівки на проспекті Соборному розказали, коли буде відновлено їх будинок, фото-1

Представники місцевої влади повідомили, що цей будинок депутати включили до міської програми відбудови житлового фонду. Обстеження будинку та розробку проєктно-кошторисної документації для його відновлення оплатить приватний бізнес, а сама відбудова буде здійснюватися за рахунок софінансування з місцевого та державного бюджету.

Попередньо за словами посадовців, будинок може бути відновлений наприкінці 2024 року.

В департаменті ЖКГ зазначають, що комунальники виконали першочергові демонтажні роботи, укріплення конструкції будинку та консервації зі сторони проспекту. Вікна та дверні отвори в квартирах та під’їздах просто закрили OSB-плитами. Електропостачання та водопостачання відновлені в усіх під’їздах, крім правої частини 3 під’їзду та відповідно лівої 4 під’їзду. Газопостачання та теплопостачання буде відновлено також там, де це можливо.

У Запоріжжі мешканцям постраждалої багатоповерхівки на проспекті Соборному розказали, коли буде відновлено їх будинок, фото-2

«Наразі ми починаємо технічне обстеження по даному будинку. Відповідно до його висновків ми вже будемо готувати завдання на проєктування. Потім проєктувальники виготовлять проєкт безпосередньо по даному будинку і ми можемо приступати до будівництва. Не маю жодних сумнівів, що у нас не буде проблем по фінансуванню, так як нас підтримують і приватні інвестори, і державні структури.Думаю, що до кінця наступного року цей будинок буде відновлено повністю», - повідомив директор комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Олександр Андрєєв.

Представники науково-дослідного інституту будівельних конструкцій розказали, що буде проведений демонтаж 4,5 поверху, та часткового 3-го з боку дворового фасаду, захоплюючи частину прогону 5-го і 4-го поверху сусіднього під’їзду. Індивідуально посадовці розказали, які роботи мають бути проведені по квартирам, проте зазначили, що 100% об’єм робіт буде визначений після розробки проєктно-кошторисної документації і, можливо, під час роботи підрядників ще буде необхідність виконувати додаткові роботи. Ремонти постраждалих та частково постраждалих квартир буде виконані також в рамках відновлення.

Попередньо відомо, що відремонтують не лише постраждалу частину будинку, а також буде утеплений фасад, відремонтована покрівля і проведений благоустрій прибудинкової території.

У Запоріжжі мешканцям постраждалої багатоповерхівки на проспекті Соборному розказали, коли буде відновлено їх будинок, фото-3

В департаменті соціального захисту запевнили, що непридатними для проживання вже визнані 16 квартир.До кінця місяця всі ті, хто оформив допомогу в 10 тисяч гривень, мають її отримати. Також відомо, що 13 осіб звернулися за одноразовою матеріальною допомогою в 15 тисяч гривень. Допомогу на поховання отримали лише двоє осіб, по іншим через бюрократичні причини кошти так і не були виплачені сім’ям. Проте в мерії обіцяють вирішити це питання найближчимчасом.

 Нагадаємо, раніше ми писали про запоріжців, які загинули в цьому будинку. Серед них молоде подружжя Діани та Данило, а також голова цього ОСББ з дружиною- лікаркоюAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW