Як вистежуватимуть ухилянтів від мобілізації серед "вікових" студентів: що пропонують у Верховній РадіВ Україні масово користуються відстрочкою від мобілізації шляхом вступу до закладів вищої освіти. Цьогоріч кількість студентів-контрактників у 20 разів перевищила довоєнні показники, і найпомітніший приріст спостерігається у категорії старше 30-40 років. При цьому університети та інститути збагачуються за рахунок контрактників, а ЗСУ відчувають недобір.

Проте в парламенті мають намір боротися з ухилянтами та припиняти сірі схеми, що практикують деякі "вікові" студенти, щоб не потрапити на фронт. Про це розповіли "Економічні новини" із посиланням на розслідування видання NGL.media.

Як виявлятимуть ухилянтів у закладах освіти

Повідомляється, що в багатьох закладах умови вступу не складні, часто достатньо співбесіди або мотиваційного листа. Не відлякує "вікових" абітурієнтів ціна контрактів: поточного року на платну форму навчання вступило до 110 тисяч чоловіків, а торік їх було 85 тисяч.

За словами голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій, депутатки Юлії Гришиної, більша частина таких студентів насправді хочуть не отримати знання, а уникнути мобілізації.

Наразі влада лише аналізує динаміку збільшення кількості вступників, каже Гришина, при цьому поки не йдеться про механізми контролю і перевірки, заходи і рішення. З керівництвом закладів спілкуються, радять їм бути відповідальнішими та діяти в межах компетенцій.

"Я як нардеп разом із помічниками аналізую всі моменти. Настільки великий сплеск абітурієнтів під час війни, найімовірніше, зумовлений ухиленням від мобілізації. Для нас також у пріоритеті питання якості освіти", — пояснила політикиня.

Як варіант контролю за ухилянтами може бути запроваджено обов’язкове складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Ті, хто його не складуть, диплом не отримують.

"Якщо люди вступили — вони повинні вчитися і виконувати освітню програму. В іншому випадку вони мають бути відраховані. Ми стежимо за цією ситуацією. Спокуса велика. Усі розуміють ймовірну присутність корупційної складової", — зазначила Гришина.

Крім того, депутати ініціюють зміни списків тих, хто має право на відстрочку від мобілізації. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає скасування відстрочки від призову тим, хто повторно здобуває освіту, і аспірантам, старшим за 30 років.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW