На Вінниччині оголосили надзвичайний стан через спалах гепатиту А, яка ситуація на ЧернігівщиніНа Вінниччині оголосили надзвичайний стан через спалах гепатиту А. На Чернігівщині станом на 3 листопада ситуація контрольована, пояснюють у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Про це повідомляє телеканал «Дитинець».

– По нашому регіону захворюваність на вірусний гепатит А знаходиться на рівні багаторічних показників. За 9 місяців 2023 року у нас на вірусний гепатит А хворіло сім осіб. Для порівняння, за аналогічний період минулого року – захворівших було п’ять осіб. Тобто захворюваність у нас знаходиться на відповідному стабільному рівні і не викликає ніякого занепокоєння, – каже генеральний директор «Чернігівського ОЦКПХ МОЗ» Олександр Чепурний.

Чепурний зазначив, що такому захворюванню притаманний осінньо-зимовий період.

Гепатит А – це вірусна інфекція, яка вражає печінку. Передається захворювання через воду, їжу, брудні руки, особисті речі. Фактично, гепатит А з фекально-оральним механізмом передачі, перетікає у будь-яке гостре кишкове захворювання.

Олександр Чепурний

Олександр Чепурний

– Є передумови виникнення цього захворювання і на інших територіях. Не виключення й наш регіон. Тому хочу ще раз наголосити про те, що основною профілактикою вірусного гепатиту А, це дотримання особистих санітарно-гігієнічних умов – миття рук.

Основними симптомами гепатиту А є біль в животі, підвищення температури тіла, нудота, блювання, діарея, втрата апетиту, слабкість, головний біль, важкість у правому підребер’ї, темна сеча та знебарвлений стілець, – повідомляє МОЗ.

У разі виникнення подібних симптомів – звертайтесь до лікаря задля підтвердження чи спростування захворювання.

Аби вакцинуватися від гепатиту А, Вам потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW