Рекрутинг замість примусу: в Україні змінять підхід до мобілізаціїМіністерство оборони України затвердило нові зміни кадрової політики в Збройних Силах, які передбачають перехід від призову до рекрутингу. Реформа, яку підписав Міністр оборони Рустем Умєров, спрямована на модернізацію та підвищення ефективності армії, забезпечення більшого контролю над набором та підготовкою військового персоналу. Розроблена Концепція військової кадрової політики до 2028 року визначає ключові напрямки цієї реформи.

Що зміниться

Однією з головних змін, які пропонує Міністерство оборони, є перехід Збройних Сил України на військову службу за контрактом. Ця ініціатива спрямована на забезпечення сталої та професійної армії. Важливою є також інтенсивна військова підготовка громадян призовного віку, яка замінить призов до армії.

Реформа також передбачає розвиток системи рекрутингу в Збройних Силах України. Це дозволить військовим вибирати кандидатів з відповідними навичками та освітою для різних спеціальностей, що підвищить якість та ефективність армії.

Ще однією важливою складовою нової кадрової політики є рівні можливості для чоловіків і жінок в армії. Ця реформа сприятиме гендерній рівності та різноманітності в Збройних Силах. Важливим аспектом є також урахування освіти солдатів та їх професійний розвиток, що підвищить кваліфікацію та навички військового персоналу.

Згідно з новою концепцією, буде впроваджена удосконалена електронна система військового обліку, а також автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом. 

Співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами країн НАТО і ЄС також є важливим аспектом нової кадрової політики. Вона сприятиме обміну досвідом та навчанню військового персоналу відповідно до міжнародних стандартів.

Не менш важливою є прозора система оплати та забезпечення житлом військових. Реформа передбачає також вдосконалене психологічне забезпечення та покращення відносин між командирами і підлеглими. 

На заключний етап реформи передбачено створення належних умов для переходу військовослужбовців з військової кар'єри до цивільного життя. Це включає підготовку та підтримку в здобутті нових професій та навичок.

Моніторинг та оцінку результатів впровадження цієї концепції буде здійснювати Комітет з питань кадрового менеджменту в системі Міноборони.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW