Архітектурні дива Чернівців: історія двох памʼяток містаУ Чернівцях є багато архітектурних памʼяток, будівель з історією. До речі, ми вам розповідали, як змінилось місто за 100 років у нашому матеріалі, також згадували про легенди, які повʼязані з Чернівцями. Наприклад, про підземний тунель у Чернівецькому національному університеті, криницю на площі Пресвятої Марії та пʼяну церкву. Тому ми вирішили продовжити вам розповідати цікавинки про наше місто.

Якщо говорити про архітектуру Чернівців, тоді почнемо з нашого власного “Титаніка”, або ж будинку, який нагадує корабель. Його так і називають будинок-корабель, або ще можна почути “шифа” - що з німецької означає корабель. Він знаходиться на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема, поблизу площі Пресвятої Марії. 

Будино-корабель

Архітектурні дива Чернівців: історія двох памʼяток міста, фото-1

Автор фото: flaredream

Відомо, що створив проєкт будівлі чернівецький архітектор Еліас Папста. А займався будівництвом один з найвідоміших архітекторів того часу - Юліус Бохнер. Будівлю звели у 1908 році.

Підпишіться на наш Viber

Звичайно ця будівля не залишилась без легенди про те, чому та як її створили. Але про неї ми розповімо вам у наступному матеріалі. Цікавим фактом є те, що будинок-корабель став першою не деревʼяною спорудою у місті.  

Вірменська церква

У Чернівцях є Вірменська церква, яка знаходиться на вулиці Українська, 28. Зараз на її фоні проводять фотосесії молодята, відвідують туристи. Але яка історія цієї будівлі? 

На Буковині взагалі були релігійні свободи та податкові пільги, чим цей край і привабив вірмен. У Чернівцях та на околицях міста у 19 столітті їх проживало 985 осіб. Вони могли молитись в одній на все місто римо-католицькій церкві. Звичайно всі віряни не поміщались у будівлі, а на свята тим паче. Тому вірмено-католики вирішили побудувати власну церкву на добровільні внески. Вони отримали від влади дозвіл, щоб провести лотерею та зібрати пожертви. Певну частину землі вірмени отримали безкоштовно, а якісь кошти виділялись із державної казни. 

А чи знали ви, що проєкт храму розробила одна і та сама людина, яка займалась резиденцією митрополитів, нашим Чернівецьким національним університетом? Мова йде про відомо архітектора Йозефа Главку, який також керував будівництвом церкви. Вона вже була повністю готова в 1875 році, а назвали її на честь Григорія Просвітителя. Вірменська церква поєднала у собі елементи готичного стилю, разом з романським та українського бароко.

Читайте також:

  • Маршрут до натхнення - як дістатися з Чернівців до Протятих Каменів
  • Пісня буковинця стала гімном захисника Азовсталі


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW