Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти вже встигли реалізуватиМинулого тижня журналісти 0532.ua відвідали Терешки та побували в гостях у голови ОТГ Віталія Турпітька, який влаштував для нас невелику екскурсію різними установами та закладами громади.

Він, зокрема, наголосив, що Терешківська ОТГ поступово розвиває міжнародну співпрацю з країнами Європи та досягає значних успіхів через амбітні проєкти, котрі осучаснюють тутешні школи й зміцнюють населені пункти.

Місцевий бюджет, який цьогоріч склав 127 млнгривень, дозволяє займатися планами щодо будівництва індустріальних парків, возити своїх учнів за кордон і в тому числі відзначати талановиту молодь грошовими сертифікатами. Однак, зважаючи на ці всі успіхи, амбітній громаді є над чим працювати й чого досягати.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-1

Терешківську сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Терешки утворено 15 серпня 2018 року. На сьогодні вона має у своєму складі 20 населених пунктів і близько 11 тисяч жителів. На виборах 2020 року головою громади обрали Віталія Петровича Турпітька.

Розвиток освіти

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-2

У громаді в 2021 році в рамках нового проєкту оголосили рік освіти. За три роки, як говорить пан Віталій, освіта в ОТГ досягла значних успіхів. Найперші роботи розпочалися з інформативних класів. Їх осучаснили в усіх установах Терешківської ОТГ. На комп'ютерне обладнання кожного кабінету виділили по 550 тис. гривень. Сучасні комп’ютерні класи обладнали також у Вацівській філії Терешківського ліцею та Головачанському КЗЗСО.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-3

- Крім комп’ютерів, встановлювали ще інтерактивні сучасні дошки або монолітні системні блоки. Власне кажучи, кожна школа сама обирала, яке інноваційне обладнання хоче бачити у своїх кабінетах, - каже очільник громади Віталій Турпітько.

У клас фізики громада закупила мікроскоп, телескоп, інтерактивні наочні моделі, цифрову лабораторію “Ейнштейн”, що дозволяє проводити різноманітні дослідження та спостерігати за зоряним небом в режимі реального часу завдяки підключенню телескопів у різних частинах світу.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-4

Тут діти здобувають знання з фізики та на практиці застосовують закони оптики, сили тяжіння і механіки. Понад 300 тисяч гривень на облаштування класу пішло з бюджету сільської ради та близько мільйона надала область. 

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-5

- Електронна система нашого телескопа підключена до всіх обсерваторій, якій надають інформацію про небесні астрономічні тіла. Діти прямо на уроці через електронний телескоп з проекцією на дошку можуть подивитися, наприклад, на Венеру з телескопа в Аргентині чи в США, перебуваючи прямо в Терешках.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-6

Кабінет фізики Терешківського ліцею посів І рейтингове місце серед 100 кращих шкіл України у загальному заліку лайт-конкурсу “Найкращий кабінет фізики ЗСО – 2023”, а кабінет інформатики – ІІІ рейтингове місце серед 100 кращих шкіл України в загальному заліку.

У ліцеї також зроблений поточний ремонт спортивної зали, де учні, крім навчання, готуються до змагань і ходять на різноманітні спортивні гуртки , а саме: футбол, волейбол і боротьбу.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-7

- Діти займають призові місця не лише на території області, а й по всій Україні, - зазначає Марина Григорович, головний директор з позашкільної освіти.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-8Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-9Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-10

До речі, спортивний зал у Терешках - одне з тих приміщень ліцею, в якому звичайне освітлення замінили на Led-лампи. Таким чином, громада змогла заощадити багато коштів на електроенергії.

Нещодавно з’явилася інформація, що в Полтаві тільки будуть запроваджувати проєкт з Led-лампами, а Терешківська громада його реалізувала ще сім років тому.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-11

Цифрова освіта, навчальні дрони та інноваційне обладнання

Цьогоріч Терешківський ліцей перейшов на цифрову систему освіти AR-BOOK. Завдяки цій програмі вчителі можуть конструювати уроки, працювати з електронним щоденником, проводити опитування та наглядати за дітьми.

- Коли проходить онлайн навчання, ця система контролює, чи слідкують школярі за уроками. Якщо вони займаються своїми справами, то програма повідомляє вчителю, що дитина відволікається. Тобто приділяється більший контроль навіть при онлайн-навчанні.

У рамках цифрової освіти AR-BOOK громада закупила до окремих класів один комплект із шістьма окулярами віртуальної реальності. Ними діти користуються на лабораторних заняттях.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-12

Крім Терешківського ліцею, один комплект окулярів віртуальної реальності ще отримала Головачанська КЗЗСО. У подальшому місцева влада хоче закупити на всі школи такі прилади.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-13

Навесні для Терешківського ліцею закупили навчальний дрон DJI mini 2, кошти на який зібрали самі діти. Придбанню дрона передувала серія тематичних благодійних заходів для молоді, які відбулися в різних населених пунктах громади.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-14

Формат подій та їхнє наповнення підростаюче покоління обирало самостійно. На цих вечірках дітям вдалося зібрати на свою мрію - безпілотний літальний апарат для проведення занять, і близько 17 тисяч гривень. А другий дрон виграли за грантовим проєктом разом із БО "Вікторія".

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-15

Шкільний (не) ресторан

Уже напівдорозі до шкільної їдальні пан Віталій попередив нашого кореспондента, що подібну картину побачити в полтавських навчальних закладах можна побачити вкрай рідко. Правда це чи ні, ми не знаємо, але коли зайшли в середину обіднього залу, здалося, що потрапили не в шкільну їдальню, а в ціле "ресторанне приміщення".

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-16

Ремонт у харчоблоці та обідньому залі провели ще в 2021 році. Крім Терешківського ліцею, його зробили ще у Вацівській філії за кошти з Фонду регіонального розвитку одного з меценатів - народного депутата України Андрія Бобляха. Це понад 2,7 мільйона гривень, та з місцевого бюджету ще виділили близько 900 тисяч гривень.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-17

Загальна ціна склала 3,6 млн гривень. За словами очільника громади, шкільна їдальня входить у перелік того, що йому вдалося зробити за три роки при владі.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-18

Також за ці кошти громада закупила та встановила сучасне обладнання, таке як витяжки, тістоміси, м’ясорубки, пічки, пароконвектомати.

Працівники харчоблока, як правило, працюють в окремих цехах. Серед них - м'ясний, рибний та овочевий.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-25

- Наразі ми плануємо створити буфетну продукцію. Тому хочемо найняти людину, яка випікатиме хлібобулочні вироби, щоб наші діти не бігали купувати їх по магазинах.

Меню в шкільній їдальні постійно змінюється. Також запроваджена система цифрового замовлення меню. Батьки з дому кожного вечора можуть вибрати їжу для дитини.

Грошові сертифікати для вундеркіндів

Відповідно до Програми підтримки талановитої молоді, яка діє в Терешківській громаді, переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад, спортсменів та учасників художньої самодіяльності, вихованців гуртків, які мають вагомі здобутки у своїй діяльності, нагороджують грошовими сертифікатами. Нагороди передбачені й для наставників талановитих учнів.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-26

Наприкінці навчального року церемонії нагородження понад 40 талановитих учнів відбулися в Терешківському ліцеї та Головачанському комунальному закладі загальної середньої освіти.

Співпраця з країнами Європи та подорож Терешківської делегації до Польщі

У Терешківській ОТГ поступово налагоджується співпраця з громадами інших країн. Місцеве самоврядування формує з ними дружні відносини й таким чином відправляє своїх школярів за новими враженнями в країни Європи.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-27

Остання поїздка, котру профінансував місцевий бюджет, була у липні. Делегація громади, яка складалася з 35 дітей, відмінників і переможців олімпіад, учителів, представників сільради та керівників комунальних підприємств відвідала Польщу.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-28

Польські друзі з гміни Старий Сонч є громадою-побратимом Терешківської ОТГ. Вони підготували теплу зустріч, організували проживання, харчування, цікаві програми екскурсій та ознайомили з життям гміни. Під час відпочинку діти відвідували культурні пам’ятки, побували на екскурсії в етнографічному музеї просто неба та отримали неперевершені враження від підйому на гірську вершину.

- Коли мене спитав мер Старого Сончу про те, чим вони можуть нам допомогти, я відповів, що було б непогано змотивувати наших дітей не від’їжджати кудись за кордон, а продемонструвати, що збудувати Європу у себе вдома – цілком можливо, - говорить Віталій Турпітько.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-29

Він також додає, що такі поїздки – чудова мотивація для дітей навчатися, розвиватися, досягати нових висот.

- Через це ми їх плануємо робити щорічно. Наступного року на два тижні організуємо подорож у Болгарію. Власне кажучи, ми хочемо проводити такі поїздки в різні громади країн Європи. Тому на часі ще залишається Литва та далі цікавий напрямок - Чехія. Хочемо кругом, але не все одразу. Дуже багато питань, які вирішуємо, - продовжує очільник громади.

У рамках візиту Терешківської громади в Польщу відбулася стратегічна подія - підписання Меморандуму про співпрацю між громадами. Уже незабаром розпочнеться реалізація спільних проєктів української та польської громад. Польща стане прикладом для Терешківської ОТГ у розбудові демократичної європейської держави.

Підземний ліцей

Після початку повномасштабного вторгнення, місцеве самоврядування почало облаштовувати наявні укриття в Терешківському ліцеї та ще в трьох дошкільних закладах.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-30

Тут створюють комфортні умови для перебування дітей і персоналу під час повітряної тривоги. До прикладу, у сховищі Терешківського ліцею проводиться капітальний ремонт кабінетів, щоб зробити з них навчальні класи та обладнати всім необхідним. Ремонтна бригада повсякчас працює зі стінами та підлогою.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-31Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-32

Наразі в укритті вже провели нові електричні кабелі, повністю осучаснили туалети, оновили систему вентиляції та каналізацію.

В укритті може розміститися понад шістсот осіб. Громада отримала 3,8 мільйона гривень на облаштування шкільного укриття у Терешківському ліцеї та створення на його базі освітнього хабу.

За проєктом українського-швейцарського проєкту DESIDE, в одному з кабінетів «підземного ліцею» громада планує облаштувати для учнів лабораторію робототехніки, де вони навчатимуться програмувати та конструювати роботи та дрони. Терешківська влада, щоб реалізувати свій задум, придбає для цього класу 3D-принтер, дошки, проектори, набір дитячих дронів, меблі та інше обладнання. А зараз тут проходять ремонт.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-36

Зараз вже відбувається тендерна заупівля даної послуги, по реконструкції ліцею, що увійшов в перелік проєктів, які буде реалізовано в межах “Програми з відновлення України”, за підтримки Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Європейського інвестиційного банку та Програми розвитку ООН. У межах проєкту заплановано здійснити термомодернізацію будівлі, побудувати шатровий дах, замінити вікна й двері та виконати низку інших робіт. Вартість першого етапу проєкту – 57,5 мільйона гривень, 78 відсотків з яких – кошти Європейського інвестиційного банку.

У Головачанському комунальному закладі загальної середньої освіти розпочалося будівництво укриття, на яке з бюджету сільської ради виділили 10,5 мільйонів гривень. До кінця цього року планують вже завершити будівництво.

Куди спрямовують мільйони Терешківської громади

Позитивна динаміка в питанні наповнення бюджету громади дала можливість здійснювати ремонти та поліпшувати матеріально-технічний стан освітніх, медичних і соціальних закладів, ремонтувати дороги, розвивати комунальну сферу, фінансувати заклади культури та спорту.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-37

Більш детально розкажемо про дороги. У 2023 році в Терешківській громаді стартував рік доріг і ЖКГ. Раніше у всіх населених пунктах проводилися переважно ямкові ремонти. Проте цьогоріч громада задалася ціллю приділити достатню увагу ремонту доріг картами.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-38Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-39

- На ремонт дороги в Терешках виділено 600 тис. грн. На облаштування кільцевої зупинки - 530 тис. грн. У с. Микільське ремонт доріг картами коштував 500 тис. грн. Відновлення асфальтобетонного покриття доріг Марковки – 250 тис. грн. Відремонтували дорогу до Курилехівки за 600 тис. грн. Дорога до с. Портнівка-Писарівка загалом обійшлася у 3,5 млн грн. Крім того, провели ямковий ремонт у всіх населених пунктах, і ще виділили кошти, щоб збудувати відрізок дороги в Безручках на 2 млн грн. До речі, незабаром ще розпочнуться роботи по встановленню світлофора на повороті в Терешки. Ми дуже давно цього хотіли. Вже тендерні процедури завершені. Саме обладнання надійде з Європи, - говорить Віталій Турпітько.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-40

На наступний, 2024, рік уже виготовлено нові проєкти капітального ремонту доріг ще в кількох селах Терешківської ОТГ.

Пане Віталію, за які кошти ви проводите ремонт доріг?

- Дороги, які перебувають на балансі Полтавської обласної агенції місцевих доріг фінансуються 50\50. Всі інші кошти були залучені з місцевого бюджету.

А який наразі бюджет має громада?

- Упродовж трьох років відбувалося суттєве зростання надходжень до бюджету. І як результат – розширення можливостей. Цьогоріч, станом на серпень, надходження до бюджету вже сягнули понад 127 мільйонів гривень. Коли наша команда прийшла до влади, сільський бюджет складав тільки 45 мільйонів. У 2021 році він вже становив близько 64 мільйонів гривень. Під час війни у 2022 році ми змогли його перевищити на 4,4 мільйона гривень. Це понад 68 мільйонів.

Чи виділяєте ви кошти на ЗСУ?

- У 2023 році ми виділили військовим 40 млн грн. До кінця цього року або вже на початку наступного заплановано виділити додатково близько 20 млн грн. Якщо, до прикладу, наш бюджет буде складати 200 мільйонів, то 40 мільйонів, які ми виділили, це тільки його п'ята частина. А тепер уявіть наш бюджет і порівняйте його з бюджетами інших громад. До прикладу, візьмемо бюджет Полтави, який наразі складає орієнтовно 4,5 мільярди. Їм треба виділити хоча б близько одного мільярда гривень, щоб зрівнятися з нами.

Медицина та центр надання соціальних послуг

В амбулаторії повністю відремонтували коридор, і на початку цього року запустили лабораторію. Тепер, як говорить сімейна медсестра Альона Гонтова, щоб зробити загальний аналіз крові, сечі та цукру, не потрібно їхати в Полтаву, бо все можна здати в Терешках.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-41Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-42Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-43Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-44

Далі ми відвідали центр надання соціальних послуг, який працює неподалік від амбулаторії. Його відкрили в березні 2023 року.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-45

За словами директора центру Даценко Юлії Павлівни, усього 12 соціальних працівників обслуговують пенсіонерів і людей з інвалідністю. Вони безкоштовно отримують фізіопроцедури з електрофорезу, дарсонвалю та масажу.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-46Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-47

Крім того, у цьому закладі надає свої послуги перукар, який у різний час їздить по всіх селах громади й робить там соціальні стрижки.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-48

Як говорить очільник громади Віталій Турпітько, подібне відділення працює в Копилах. Там можна отримати різні медичні, фізкультурні процедури та, зокрема, пройти лікувальну гімнастику — комплекс вправ відновлення спини, суглобів, м'язів, внутрішніх органів, центральної і периферичної нервової системи.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-49

На шляху до енергонезалежності без шкоди довкіллю

Яскравим позитивним прикладом останніх років стала реалізація програми енергонезалежності та енергоефективності. Так, встановлення твердопаливних котлів майже в усіх комунальних закладах забезпечило значну економію коштів.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-50Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-51

За словами очільника громади, такі  котельні є головною перевагою невеликих місцевостей, бо опалення можна підключити коли завгодно. Тут вони забезпечують теплом місцеву школу, дитячий садочок, амбулаторію та центр надання соціальних послуг. На будівництво котелень громада спрямувала близько 6 млн грн з місцевого бюджету.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-52

- Працюють вони в пілотному режимі та повністю автоматизовані. У залежності від навантаження самостійно регулюють температуру та кількість біопалива - пілетів, щепою та дров. Завдяки такому біопаливу котельні не створюють шкоди для довкілля, бо при горінні, коли запускається піроліз, дим в атмосферу не виділяється через те, що гази одразу згорають всередині, - говорить Турпітько.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-53

За приблизними підрахунками, котельні нададуть можливість економити 1,5 мільйона гривень щороку.

У громаді перебуває на реєстрації перший індустріальний парк в області

Індустріальні парки значно піднімуть економіку та стануть основними об’єктами для розвитку громади. За словами Віталія Турпітька, вкладатися в цю промисловість наразі дуже вигідно, тому що це приносить значні кошти та нові робочі місця.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-54

- Наш перший еко-індустріальний парк вже перебуває на реєстрації. До того ж, він є ще першим у Полтавській області.

Еко-індустріальний парк “Заворскло” планується розташувати на площі понад 53 гектари на території Заворсклянського старостату. Там збудують приблизно десять або дванадцять заводів. Переважна більшість буде налаштована на перероблення продуктів харчування.

На цьому амбітна громада не планує зупинятися. Уже розглянуто питання щодо виділення земельних ділянок і будівництва ще двох індустріальних парків. 

Життя на початку війни

У перші дні війни в Терешківській ОТГ було створено добровольче формування. Долучитися до лав підрозділу виявили бажання сотні мешканців громади, які чергували на блокпостах, патрулювали населені пункти під час комендантської години.

Віталій Турпітько розповів, як невелика Терешківська громада співпрацює з країнами Європи, куди витрачає свої мільйони та які нові проєкти..., фото-55

У той час, поки одні чергували на блокпостах, інші волонтери у Терешківському ліцеї плели маскувальні сітки, які відправляли військовим до зон бойових дій.

З початку війни Терешківська громада прийняла велику кількість внутрішньо переміщених осіб як транзитом, так і на тривалий час перебування. На даний час зареєстровано понад 1800 переселенців.

Нагадаємо, куди Опішня витрачає 340 мільйонів від «Аврори» та як жителі громади обирають вулиці для проведення ремонту.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW