Список найактуальніших професій на найближчі 20 роківСвіт професій стрімко змінюється. На те, якими саме будуть спеціальності майбутнього, впливає значна кількість факторів, зокрема військові дії. Український інститут майбутнього проанализував найактуальніші вакансії на найближчий час.

Зважаючи на теперішній світовий порядок, стає зрозуміло, що військові конфлікти можуть сильно вплинути на економічну складову. Науковці Яна Лаврик та Микола Скиба створили декілька імовірних сценаріїв розвитку подій протягом наступних 20 років, - пише "24 економіка".

Як, на думку вчених, може розвиватися майбутнє

  • За інерцією

Відповідно до цього прогнозу, Україна перемагає у війні з росією. Однак, економічна складова нашої держави сильно погіршується. Україну не прийняли до ЄС, але зовнішні інвестиції сприяють її відбудові та відновленню.

У цей час найпопулярнішими професіями будуть: будівельник, ремонтник (особливо технічні спеціалісти та електрики), юристи та перевізники (сірий імпорт сприятиме попиту на ці спеціальності).

  • Командний розвиток

Перемога України на найвигідніших умовах. Замість вступу у ЄС, країна обирає інший напрямок розвитку. Створюються регіональні союзи, які мають забезпечити взаємовигідні умови. Україна майбутнього хоч і має розвинену економіку, проте деякі галузі, наприклад науки, потребують дотацій з-за кордону.

Найбільшою популярністю користуватимуться такі спеціальності: логіст, менеджер, архітектор, будівельник, професії, спрямовані на збільшення боєздатності країни, ІТ-спеціалісти, аналітики, працівники медичної сфери.

  • "Медоїд"

В Україні з'являються нові території – землі європейської частини росії. Економіка країни швидко розвивається. Оборонна здатність України сильно підвищується і досягає значного рівня.

Найнеобхіднішими у цей час будуть військові спеціальності, науковці (найбільше біологи і генетики), ІТ-фахівці, працівники сфер освіти та охорони здоров'я і аграрії.

Лаврик та Скиба виділили топ-4 якостей ідеальних кандидатів, які гарантовано дозволять працевлаштуватися у майбутньому:

  • високий рівень емпатії;
  • наявність чітко визначених цілей і життєвих стратегій;
  • вміння проактивно навчатися;
  • використання еластичного розуму.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW