Відомого дудара з Полісся нагородили обласною премієюНа засідання комітету з присвоєння обласної премії імені Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини було підтримано кандидатуру 79-річного жителя села Переброди Сарненського району Герасима Хомича. 

Як повідомили в Рівненській обласній раді, він є учасником фольклорного гурту «Берегиня» та носієм елементу нематеріальної культурної спадщини - традиції виготовлення та гри на дудці-викрутці. 

"Герасим Карпович грає на дудці-викрутці - стародавньому інструменті Рівненського Полісся, який виготовляється з серцевини деревини. Знання та майстерна гра цього чоловіка заслуговують шани: в його творчому доробку понад сто пісень та мелодій. Саме завдяки таким людям, як Герасим Хомич, ця традиція увійшла до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини", - зауважив заступник голови Рівненської обласної ради та член Комітету Олексій Бучинський.

Відомо, що Герасим Хомич – активний учасник обласних і національних мистецьких заходів, зокрема, Всеукраїнського форуму «Нематеріальна культурна спадщина», обласного семінару «Нематеріальна культурна спадщина в громадах» та хабу «Поліська дудка-викрутка: традиції виготовлення та гри». На кожному з них дудар проводить майстер-класи з гри на інструменті та навчає охочих виготовляти цей інструмент. 

Нагадаємо, обласна премія Ганни Леончук присуджується з 2012 року і є щорічною відзнако. Її вручають фольклористам, етнографам та народним умільцям, які популяризують етнокультурну спадщину Рівненщини. 

Цьогоріч грошова винагорода складає 25000 гривень. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW