Fast Recovery Plan: маріупольці презентували програму швидкого відновлення міст для українських громад, - ФОТОЗаступники мера Маріуполя Вадима Бойченка зустрілися з представниками громад, які постраждали від повномасштабного вторгнення. На базі дніпровської Платформи Mariupol Reborn команда маріупольського муніципалітету презентувала програму Fast Recovery Plan. 

Про це повідомила пресслужба Маріупольської міської ради.

"Fast Recovery Plan – покроковий план дій для стабілізації ситуації та підготовки фундаменту для відбудови. Це частина Плану відродження міста Mariupol Reborn. Його алгоритм дій допоможе іншим громадам завчасно готуватися до деокупації. Адже перед ними стоять однакові виклики – недопущення гуманітарної кризи, відновлення критичної інфраструктури, базових послуг та інше", - пояснюють у міськраді. 

Зустріч відбулася в рамках підписаної Декларації Солідарності про співпрацю. До неї долучилися громади Маріупольського району, Енергодару, Сєвєродонецьку, Бахмуту, Бердянську, Херсону, Бучі та Луганської області. 

«Коли наші міста звільнять від російського загарбника, в нас не буде часу на опрацювання всіх цих питань. Тому ми готуємось зараз. Як ефективно співпрацювати з ДСНС для розмінування територій і уникнення нових трагедій при поверненні людей, скільки ресурсу нам потрібно, аби повернути комунальні послуги і забезпечити населення теплом, холодною і гарячою водою, електроенергією? Скільки спеціалістів нам для цього потрібно? Питань багато, але на більшість – ми вже маємо відповіді, адже переймаємо досвід відбудови європейських міст після Другої світової війни. Дуже корисними стали кейси польського Гданська та німецького Кельна. І ми усвідомлюємо, що після деокупації люди будуть чекати на швидкі дії муніципалітетів, адже дуже хочуть додому!» - сказав перший заступник мера Маріуполя Михайло Когут.  

За словами експертів проєкту, на втілення Fast Recovery Plan потрібно два роки. Після цього можна переходити до економічного відродження міста. 

Читайте також:

Між містами багато спільного. Французьке місто Гавр планує взяти участь у відбудові Маріуполя

Маріуполь допоможе уряду розробити концепцію відбудови шкілAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW