«Битва» чернігівських депутатів за подусівський тролейбусНа сесії міської ради, що відбулася 1 листопада, чернігівські депутати прийняли низку змін до бюджету. Зокрема, передбачили гроші на закупівлю одного тролейбусу з автономним ходом. Втім, це рішення викликало ледь не найбільш бурхливе обговорення в народних обранців.

Нагадаємо про що узагалі мова: тролейбусні лінії на Подусівці були зруйновані під час облоги Чернігова у лютому-квітні 2022-го року. Після цього тролейбуси туди не ходили, попри наявність запиту від мешканців цього мікрорайону. Аби вирішити проблему, не відновлюючи самі тролейбусні лінії, влада висунула ідею закупки чотирьох тролейбусів з автономним ходом (тобто таких, які певний час можуть йти без приєднання до мережі).

Але, як з’ясувалося, наразі мова йде про закупівлю тільки одного тролейбусу (ймовірно, це буде тролейбус, який вже виготовили у Чернігові, але остаточно постачальник має визначитися на тендері), інші ж три тролейбуси планують закупити наступного року.

Олександр Ломако

-За технічними характеристиками, які надає виробник, тролейбус може проїхати до 20 кілометрів на автономному запасі ходу. В них (на чернігівському автозаводі, - прим.) є один тролейбус у наявності, й три вони готові зробити у першому кварталі 2024-го року. Відповідно, ми на цей рік закладаємо один, проводимо тендерну процедуру: в нас зараз немає можливості купити всі 4, й фізично їх немає в наявності. Тому ми на наступний рік переносимо ще три, - пояснив в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Зняти питання щодо виділення коштів на закупівлю тролейбусів з автономним ходом просила Чернігівська міська військова адміністрація, але за те, аби ці кошти у бюджеті зберегти та закупити вже цього року один тролейбус, виступили депутати від фракції «Рідний дім» Інна Левченко, Роман Резнік та Артем Тарасенко. Останній припустив, що у майбутньому тролейбуси з автономним ходом можуть поїхати на Шерстянку (втім, така перспектива наразі немає конкретних термінів реалізації).

Натомість депутат Максим Черненок (фракція «Слуг народу») нагадав, що і в цьому році на країну можуть чекати блекаути, через що тролейбуси можуть зупинитися, тому, на його думку, логічніше було б запустити на Подусівку автобусний маршрут «Чернігівського тролейбусного управління», в якому передбачити пільгові перевезення:

Депутат Максим Черненок

-Доцільніше в цьому році не робити цю закупку. Що таке один тролейбус? Якщо 4 тролейбуси – це інтервал півгодини, то один тролейбус – це інтервал дві години. Ніхто не буде дві години чекати на зупинці, - заявив депутат Черненок. – В нас є подарунок від латвійців – 10 автобусів, які, як я розумію, отримує тролейбусне управління. Я думаю, що є можливість передбачити пільгові перевезення автобусом хоча б на цей період, для мешканців Подусівки.

У відповідь пан Ломако зазначив, що з 10 автобусів, які Чернігову передала Рига, скоріш за все, на лінію вийдуть лише 5, бо інші стануть «донорами» запчастин для своїх «колег». А передбачити пільги на автобусні перевезення тільки для одного маршруту – неможливо, бо тоді подібні ж компенсації доведеться робити й для перевезень за іншими автобусними маршрутами, на що у міському бюджеті немає коштів.

У підсумку, «за» пропозицію не виділяти цьогоріч кошти на закупівлю тролейбусу з автономним ходом висловилися лише 4 народні обранці, 2 були «проти», решта або утрималися, або не голосували.

Отже, гроші на тролейбус цьогоріч будуть виділені.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW