«Якщо ти не стріляєш – подавай набої»: історія виробника медичних меблів, який допомагає облаштовувати медеваки та стабпунктиСергій Адамов 6 років тому заснував у Запоріжжі компанію «Омега Інвест Груп», яка займається розробкою та створенням медичних меблів та обладнання. Саме в цехах цього підприємства роблять інтелектуальні ліжка, гінекологічні крісла європейської якості, каталки для перевезення пацієнтів та багато іншого. З початку повномасштабного вторгнення команда компанії у співпраці з волонтерами допомагає оснащувати медичні батальйони та обладнує «швидкі» та евакуаційний транспорт для перевезення поранених військових. Ми побачили на власні очі, як тут створюють унікальні медичні вироби та розпитали про важливі волонтерські проекти, які приносять користь захисникам на фронті.

«Якщо ти не стріляєш – подавай набої. Наші патрони – це «швидкі допомоги», стабпункти, ноші та приймальні пристрої. Кожен із нас має на своєму місці робити щось для перемоги. Просто не існує байдужих людей сьогодні. Принаймні мені хотілося б у це вірити», - каже волонтер та підприємець Сергій Адамов.

Він має медичну освіту, за фахом – ургентний рентгенолог. У якийсь момент Сергій поставив собі за мету організувати в Запоріжжі виробництво якісних медичних меблів. Його компанія «Омега Інвест Груп» спеціалізується на повному спектрі медичних меблів та обладнання власного виробництва – багатофункціональні та педіатричні ліжка, гінекологічні крісла, маніпуляційні столики, каталки та крісла, кушетки, візки для перевезення хворих, шафи та тумби, а також реабілітаційні вироби – ходунки-ролери, сходи, стільці туалетні та багато іншого. До повномасштабної війни в Україні налічувалося лише 5 компаній (зараз менше) повного циклу, які виробляли власне медобладнання, та «Омега» – серед них.

«Не імпортуємо, а робимо все самі: як створити медичне виробництво повного циклу

Насамперед ми потрапляємо в цехи підприємства. В одному з цехів на спеціальних верстатах працюють з металом, а поруч за товстими зачиненими дверима ведуться зварювальні роботи. У сусідньому цеху хлопці під музику займаються оббивкою, а в третьому – корпусними меблями. В день нашого візиту в цеху корпусних меблів працювали над тим, щоб "присадити" фурнітуру до пеленальних столиків. Між ними в іншому приміщенні робітники спритно упаковують готові вироби в коробки зі спеціальним маркуванням.

Конструктор Андрій Баранников розповідає, що довгий час пропрацював на "Мотор Січі" та займався газотурбіннимиелектростанціями. Після звільнення, працюючи вже в меблевій галузі, познайомився з Сергієм і перейшов у медичну сферу і не пошкодував про це. При цьому жартома він каже, що іноді від потоку завдань, які до нього надходять, хочеться сховатися в куточку і ніколи не виходити, але бажання створити щось нове завжди перемагає втому.

«Виробництвом ми займаємося понад 5 років, а взагалі у сфері медобладнання, медтехніки ми вже трохи більше ніж 20 років. Хтось спеціалізується на ліжках, хтось на корпусних меблях, а ми робимо все – ліжка, каталки, бактерицид весь. Тут все зроблено, сконструйовано та придумано нами, ми нічого не возимо, не імпортуємо. Є такі, хто імпортує, але клеять свої бирки. Ми так не працюємо. Тільки комплектуючі завозимо, бо безглуздо робити болти. Найголовніше - що ми досі на плаву, пацани працюють, навіть коли продажів немає, ми забиваємо склад, який практично під зав'язку заповнений вже», - розповідає підприємець.

Сергій пояснює, що якби не повномасштабна війна, то їх виробництво мало б усі шанси стрімко розвинутися – вони мають безліч інноваційних розробок, які в Україні ще ніхто не наважувався робити і на останніх медичних виставках запорізький виробник займав лідируючі позиції. Багато навіть фахівців медичної галузі не могли повірити, що те, що вони бачать перед собою, реально повністю створено у Запоріжжі. Проте, навіть у цей воєнний час «Омезі» вдається створювати унікальні вироби, які, щоправда, поки що просто зберігаються у виставковому залі. Наприклад, масивне "розумне" ліжко, що підлаштовується під пацієнта.

«У нас виробництво сертифіковано за всіма системами. Все, що тут зроблено, підкріплено дозвільними документами, апробуваннями, тестами. У нас є ліжка з різними модифікаціями - електричні, механічні, залежно від можливостей стаціонару. Ось це наша гордість, нова модель - інтелектуальне ліжко Solara. Тут є процесор із блоками сприйняття. Ми намагалися зробити так, щоб воно було не гіршим, ніж ліжка всесвітньо відомого американського постачальника медтехнологій Hill-Rom», — показує нам нову модель Сергій Адамов.

Конструктор Андрій Баранников каже, що працював він над ним загалом близько року. Подібні ліжка в Україні взагалі не роблять. Перед тим, як дати старт цій ідеї, довго вивчали, що вже є на ринку Європи та США, до чого хочуть прийти, які функції необхідні, які додаткові опції можна включити. Ліжко здатне вимірювати вагу, може приймати кілька положень залежно від потреб пацієнта, а також оснащене тривогами. Наприклад, якщо пацієнт перебуває у реанімації та починає рухатися, то ліжко видає перший рівень тривоги, якщо він сідає – показує другий рівень, покинув ліжко – третій рівень тривоги.

Ще одна розробка – гінекологічне крісло, яке володіє такими ж функціями, як дорогі європейські аналоги. Воно має власну систему управління - нахиляється, змінює висоту, продумано так, щоб жінка могла без будь-яких сходинок легко на нього піднятися. Також має висувний операційний стіл, а внизу підставку для гінекологічних маніпуляцій.

Створювати вироби такого класу – не найпростіший шлях, оскільки замовники в даний час обирають між двома опціями - купити щось дешевше або імпортувати, що теж вигідніше. На потоці є багато речей, які дозволяють триматися на плаву, але водночас для підприємців важливо розвиватися та створювати вироби преміум-сегменту, які з гордістю можна представити потенційним замовникам.

Один із факторів, який затьмарює роботу виробників – це корупційна складова. У медсфері корупції зараз побільшало, ніж до війни.

«Тендерів поменшало, але неможливо втиснутися в жодний з них практично. Тому що умови так прописані, тому що відразу замовники говорять суму відсотка відкату, ну ми не даємо ретро-бонусів. Не тому, що ми такі класні чи такі кришталеві, просто все життя ми так працюємо. Я вважаю, що з себе треба починати. Усі ми хочемо жити в одній країні, жити класно, без корупції, але для цього треба щось робити. Діалог із будь-яким головним лікарем починається з наших умов. І коли ми говоримо, що ми не даємо ретро-бонусів, то половина з них встає і йде відразу. Це наша позиція, – пояснює власник «Омеги». — З нами залишаються наші клієнти, які купували, припустимо, ліжко, вони його спробували, вони зрозуміли, що воно дешевше за аналоги, зручніше, міцніше і продуманіше. Вони вже замовляють саме наші вироби, навіть попри всі умови тих, хто дає їм гроші. Ось на таких клієнтах ми тримаємось».

Волонтерські проекти – мобільні лазні, стабілізаційні пункти та оснащення медеваків

Війна, безперечно, вплинула і на команду підприємства. На виробництві наразі працює 12 осіб. Частина працівників пішла на фронт і за ними закріплені робочі місця. Робітники підтримують своїх колег-захисників, а керівництво компанії забезпечує їхні підрозділи з медичної частини. Один із захисників у формі якраз заїхав “до своїх” хлопців у день нашого візиту. Свого товариша-військового кинулися зустрічати у дворі підприємства зі сльозами на очах.

Основний "кістяк" на своїх місцях допомагає в реалізації волонтерських ініціатив.

З 24 лютого 2022 року на кілька місяців виробництво було в простої, робітники приїжджали тільки на склад, але в кооперації з благодійними фондами та волонтерськими проектами почали виконувати замовлення для військових. БФ Адамова безкоштовно відвантажував ноші, виготовляв «кішок» для розмінування, розкладні ліжка для військових, створювали і досі роблять світильники з відстріляних гільз, які використовують для проведення аукціонів волонтерські організації по всій Україні.

“Коли нам запропонували цю ідею, то я твердо сказав, що різати на гільзах – це безглуздість взагалі. А потім, якось це все потихеньку розгорнулося і на сьогоднішній день ми ріжемо ці гільзи з нашим дизайном просто в незліченній кількості”, - чесно зізнається власник.

Один із важливих напрямків роботи компанії сьогодні – це оснащення евакуаційних автомобілів та санітарних авто для військових на замовлення волонтерів. Досить часто волонтери приганяють з Європи авто «швидкої допомоги» без «начинки» або ж доставляють машини, які спочатку не мали жодного відношення до санітарного транспорту, але вже на місці їх переобладнають та комплектують усім необхідним медичним обладнанням якраз за допомогою «Омеги» .

Наприклад, спеціально для цього була створена універсальна каталка для транспортування лежачих пацієнтів.

«Ця система вона якраз спрощена під військову медичку. Внизу ви бачите приймальний пристрій, який дозволяє переобладнати будь-який автомобіль на евак. Наприклад, приїжджає звичайний бус, або якийсь пікап і ось таку штуку в нього кріплять і завдяки цьому на такому візку можна евакуювати людину. Вона складається легко і закатується в машину, ось в цьому пристрої, що на машині фіксується. Найважливіша тут вимога – це міцність. Ми вже багато таких поставили і, правду кажучи, це дуже вдала модель», - показують нам механізм дії розробники.

«Омега» оснащує медичну складову автомобілей швидкої медичної допомоги – це приймальні пристрої та ноші, а також створюють комфортні умови для супроводжуючого – відкидне сидіння, встановлення різноманітних шафок та багато іншого.

«З багатьма фондами ми працювали, багатьом допомагали і до 2022 року. Джипи роблять військові, у нас верстатна база дозволяє різати баги. Всі наші верстати в їхньому розпорядженні, тому коли вони приїжджають і кажуть, нам треба ось порізати щось, то ми все відкладаємо і займаємося цим», - просто розповідає Сергій Адамов.

Одна з унікальних ініціатив – мобільна лазня у причепі в партнерстві з волонтером Василем Мезенцевим. Це один із побутових комплексів, які так важливі для військовослужбовців.

«Ось ці господарські речі на вагу золота. Не менш важливі ніж верстати від кулеметів. Це велика праця зробити у причепі лазню. Ця повністю ідея Васі. Я готовий будь-яку його ідею підтримати. Мезенцев дуже багато допомагає нам, а ми свою чергу йому. Ми дуже давно знайомі, навіть не згадаю, з чого все почалося. Це дуже продуктивна співпраця. Я ціную перевірених, чесних людей, які не крадуть, активні та мають у голові тисячі ідей», - розповідає Сергій Адамов.

Наразі команда працює над створенням повноцінного стабілізаційного пункту «на колесах» для медичної служби однієї з бригад ЗСУ. З боку це виглядає як непримітна вантажівка, але варто зайти всередину і здається, що ти вже, як мінімум, у повноцінній медустанові.

«Коли на першій лінії щось сталося, то пораненого необхідно доставити до відносно безпечного місця, і там провести необхідні маніпуляції, які дозволять довести його вже до госпіталю. Вести до госпіталю з першої лінії навіть на спеціалізованому транспорті неможливо, саме тому потрібна проміжна ланка. Ось цією проміжною ланкою і є стабілізаційний пункт. Там перекладають джгути, роблять якісь інфузії, запобігають якимось жировим емболіям, якщо кістки пошкоджені. Наразі стабпункти вже мають хоч якісь умови для роботи лікаря, а до цього була та сама польова медицина. Для нас важливо створити їм необхідні умови у такому пересувному форматі», - пояснює Адамов.

Зараз для стабпункту вже зробили мийки, підготували підвісні деталі, створили для нього операційний стіл із висотою, що змінюється, підготували ніші для обладнання. Планується, що у стабпункті з обладнання будуть встановлені інфузомати, перфузори, дефібрилятори, кардіомонітори, УЗД. Також тут встановлять спеціальне операційне світло. І це буде повноцінний шпиталь на колесах з надання первинної допомоги.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW