Байдужість і сліпота: Садовий закликає ЮНЕСКО не вважати Великий Новгород креативнимМіський голова Львова Андрій Садовий звернувся листом до генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азулай із закликом вилучити місто країни-агресора Великий Новгород з Мережі креативних міст ЮНЕСКО, яке напередодні туди внесли.

Про це повідомляє Львівська міськрада.

«617-й день повномасштабного вторгнення росії. Агресор продовжує щодня вбивати українців. Обстрілює українські міста. Знищує пам’ятки історичної спадщини.

Тим часом ЮНЕСКО цього тижня оприлюднює новий список креативних міст світу. І серед півтисячі міст у цьому переліку ми бачимо російський Великий Новгород.

Я не вірю, що зараз про це говорю, не вірю, що все це взагалі можливо. Якась абсолютна байдужість і сліпота.

Я вже звернувся до керівництва організації з вимогою виправити цю помилку», - каже мер Львова Андрій Садовий.

Мережу креативних міст ЮНЕСКО створили у 2004 році для співпраці з містами щодо поширення культурної діяльності та розширення можливостей для творців та професіоналів у культурному секторі тощо. Мережа налічує понад 500 міст зі всього світу. З українських міст до спільноти долучилися Львів, Одеса та Харків.

«Мережа творчих міст ЮНЕСКО налічує зараз понад 500 міст зі всього світу і є потужною платформою культурної дипломатії. Те, що російське місто Великий Новгород було включене до мережі креативних міст саме зараз, до мережі, у якій є щодня обстрілюваний росією Харків, показує, що ЮНЕСКО намагається нормалізувати ситуацію, прикриваючи це культурою. Саме тому зараз ми маємо особливо твердо декларувати свою позицію у цьому напрямку», – говорить керівниця львівського офісу «Львів - Місто літератури ЮНЕСКО»Богдана Брилинська.

Богдана Брилинська зараз перебуває у Німеччині на з'їзді Міст літератури ЮНЕСКО, де й висловила позицію України щодо неможливості перебування російського міста у Мережі креативних міст ЮНЕСКО.

Читайте також: У Львові на вулиці Пилипа Орлика висаджують дерева, - ФОТО.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW