Відкритий бізнес, розробити дієвий бізнес план, навчитися підбирати персонал, зрозуміти основи маркетингу та звідки брати гроші на розвиток своєї справи. У Чернігові розпочався проєкт «Бізнес інкубатор для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей».
31 жовтня в Агенції регіонального розвитку пройшов перший тренінг-знайомство від Наталії Мірошник, повідомляє телеканал «Дитинець».
– Я бізнесу вчилася не на книжках, а на власному досвіді. І було б гарно, якщо б, коли я починала, були такі заходи, такі спікери. Особливо в Чернігові цього дуже не вистачає, щоб ти свідомо входив в ту чи іншу професію. Тому на заході, я буду знайомити майбутніх підприємців з цією професією: що за цим стоїть, які цілі, як правильно підійти до цієї професії і по-новому адаптуватися, – розповідає спікерка проєкту «Бізнес-інкубатор для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей» Наталія Мірошник.
Цей проєкт реалізовує Агенція регіонального розвитку у співпраці з Громадською організацією «Ветеранський простір «Серцевір» за фінансової підтримки Abinbev Efes.
Перша група ветеранів/ветеранок та членів їх родин протягом листопада будуть навчатися підприємницькій справі та як її розвивати.
Учасники відвідають виробництва та братимуть участь у бізнес-тренінгах та бізнес-сніданках.
– Ми залучаємо фахівців із Національного університету «Чернігівська політехніка». Також у нас будуть фахівці з Києва, які будуть до нас приїжджати на навчання. Це Костянтин Соловйов, Ілля Новіков. Будуть представники банку, які розповідатимуть, які є зараз кредитні можливості. Торгово-промислової палати, – каже директорка Агенції регіонального розвитку Марія Руденко.
Завдяки фандрайзингу, який є частиною програми проєкту, його учасники дізнаються про гранти, на які можна відкрити свій бізнес та як вигідно реалізувати інвестиції.
– Є гарна програма від ветеранського фонду «Український ветеранський фонд» при міністерстві ветеранів. Вони дають для ветеранів і можна залучити до 3 мільйонів гривень коштів для власного бізнесу. Це вже більш вагома сума, на яку можуть розраховувати ветерани. Зараз держава надає деякі гранти, деякі можливості і вони мають скористатися ними, якщо вони мають бажання. Але треба мати якийсь знання – мінімальні бізнес навички, щоб брати гранти і мати в розпорядженні ці гроші, – розповідає БФ «Ветеранський простір «Серцевір» Вікторія Калмикова.
По завершенню навчання у цьому проєкті учасники мають підготувати та презентувати бізнес-плани, які вони розроблятимуть на основі отриманої інформації.