На Тернопільщині матері новітніх Героїв України долучились до проєкту "Рушник волі"Вчора, 31 жовтня, у Теребовлі матері загиблих воїнів долучились до проєкту "Рушник волі".

На полотні  довжиною у три метри майстрині вишили перші хрестики, по приїзду полотна до Теребовлі.

Одією із матерів, яка долучилась до проєкту стала Мирослава Тихоліз - матір загиблого у 2022 році Юрія Тихоліза.

За словами міського голови Теревля Олега Продана, всі, хто вишивають цей рушник, кодують його саме на перемогу наших хлопців. Адже кожен день наближає нас до перемоги.

До слова, колективний національно-мистецький проєкт «Рушник Волі» - це спільна ініціатива відділу міського абонементу ТОУНБ, сектору Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області, Тернопільського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та Громадської організації «Спілка Жінок Тернопільщини». Мета проєкту - вишити оберіг українського народу, традицією української вишивки об’єднати родини захисників, громадськість області, небайдужих краян, українців, що втратили свої домівки у зв’язку з війною та мають статус тимчасово внутрішньо переміщених осіб.

Проєкт передбачає створення вишитого рушника довжиною 3 метри. Перші хрестики на рушникові закладають матері, діти, дружини, сестри та рідні загиблих захисників України.

Вишивання хрестиком на полотні відбуватиметься в трьох районах Тернопільської області та обласному центрі за схемою окремих блоків візерунків, орнаментів, які поширені на Тернопільщині, яку розробила Вікторія Кривоніс, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, співзасновниця та голова громадської організації «Школа борщівської народної сорочки».

Стартував проєкт у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці, де до його створення долучилась трирічна донечка загиблого воїна.

Готовий "Рушник волі" передадуть Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW