"Повістки масово роздадуть в парках і коло метро, мобілізація охопить всіх чоловіків": кого точно призвуть?В Україні триває загальна мобілізація. Тобто чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) приходять повістки.

Хто має право вручати повістки?

Як інформують "ФАКТИ", за словами керуючого партнера адвокатського об’єднання Чудовський та партнери Ігоря Чудовського, вручити повістку можуть:

співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

представники органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ.

Річ у тім, що повістки готують виключно працівники ТЦК та СП, тому вручати документ повинні також вони.

"Під час вручення повістки обов’язково переконайтесь, хто її вручає. Вручення повістки особою без відповідних повноважень є законною причиною відмовитися від отримання документа", – додає Ігор Чудовський.

Водночас новий порядок наділяє функцією вручення повістки призовникам, військовозобов’язаним та резервістам про явку за викликом до ТЦК та СП ще кілька категорій осіб. Тобто вручати повістки також можуть:

керівники (голови) державних органів;

керівники органів місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ, організацій.

Але зазначені особи мають право зробити це лише у разі отримання від ТЦК та СП відповідних розпоряджень.

Зверніть увагу, що зазначені вище категорії осіб не мають право самостійно виписувати повістки, вони можуть лише вручити документ після відповідного розпорядження про необхідність конкретних військовозобов’язаних з’явитися за викликом до військкомату від ТЦК та СП.

Процедура вручення повістки 2023

Як таких конкретних правил вручення повісток в Україні дуже мало. Наприклад, законодавством України не визначено конкретного місця, де саме працівники військкоматів мають вручати документ.

"Як то кажуть, що не заборонено законом, те дозволено. Тому уповноважені особи можуть робити це в будь-якому місці: в парку, на роботі, біля метро тощо. Вони будуть в цьому праві, оскільки законом це не заборонено", – зазначає адвокат та юрист Ario Law Firm Надія Грищенко.

Важливо, що працівники військкоматів не мають права дозаповнювати повістку при вас. Іншими словами, документ має готуватися завчасно.

"Виписувати повістки при військовозобовʼязаному працівники центрів комплектування фактично не мають права. Річ у тім, що в Україні є затверджена форма повістки, яка передбачає, що її повинен виписати виключно керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки", – додає Грищенко.

Повістка - шаблон

Повістка - шаблон

"Якщо повістка оформлюється неналежним чином, то особа має право не підписувати розписку про її отримання. Але, наголошую, це можливо лише з об’єктивних причин", – зазначає Грищенко.

Також важливо, щоб повістку отримали особисто ви. Якщо повістка була видана комусь із родичів, то такий документ вважається неналежно переданим.

Повістка вважається належно переданою, якщо вона вручена військовозобов’язаному під особистий підпис. Тобто її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів.

Тому, якщо повістка була видана не особисто і на ній немає вашого підпису, ви може не з’являтися до військкомату. Крім того, якщо вас запросили телефоном, ви теж можете не прийти. Наше законодавство не передбачає виклик до військкомату телефоном, тому ви не зобов’язані з’являтися.

На що звернути увагу під час вручення повістки?

Повістка є виключно письмовим документом, який виписується на ім’я конкретної особи. Крім того, документ обов’язково має містити:

номер повістки;

найменування посади керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, його підпис, ініціали та мокру печатку;

дату вручення; адресу військкомату;

час, у який потрібно прибути.

У момент вручення документа уважно ознайомтеся з ним. Якщо повістку дозаповнювали при вас, в документі вказані некоректні дані, повістку вам вручає не уповноважена особа чи документ без печатки/підпису уповноваженої особи, ви маєте повне право відмовитись від отримання!

Варто зазначити, що вручення повістки не означає, що особу відразу відправляють на фронт. Це насамперед робиться для уточнення військово-облікових даних чи проходження медкомісії.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW