Безпритульний кіт, якого підібрала ужгородка, виявився хворим на сказБезпритульний кіт, якого на вулиці підібрала небайдужа ужгородка, загинув від сказу. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

Подія трапилася ще 17 жовтня в м. Ужгород. Небайдужа громадянка підібрала на вулиці безпритульного кота та того ж дня звернулася до приватної клініки для надання ветеринарної допомоги через травму колінного суглобу та інших симптомів у тварини. Зокрема, під час огляду спостерігалася підвищена слинотеча. Під час перетримки за два дні у ветеринарній клініці кіт загинув.

Про даний факт було повідомлено фахівців Ужгородської дільничної лікарні ветеринарної медицини, відтак, труп кота було направлено в Закарпатську регіональну державну лабораторії ГУ Держпродспоживслужби області. Під час розслідування встановлено контактну особу – громадянку, яка підібрала безпритульну тварину.

Результати дослідження патологічного матеріалу підтвердили, що тварина загинула внаслідок інфікування збудником сказу.

Лікарі ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби закликають волонтерів та всіх небайдужих громадян бути максимально обережними при контакті з безпритульними тваринами, звертати увагу на їх стан та поведінку. У разі виявлення симптомів, властивих захворюванню на сказ, обов’язково повідомляти дільничні лікарні ветеринарної медицини.

Фахівці ветеринарної медицини Закарпаття щороку констатують випадки сказу серед домашніх тварин. Для недопущення сказу необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області.

Безпритульний кіт, якого підібрала ужгородка, виявився хворим на сказ, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW