Коти проти собак: учені з'ясували, кого господарі люблять більшеОдна з найдавніших битв в історії людства - це боротьба між котами та собаками за увагу та прихильність господаря. Але тепер вчені з Копенгагенського університету знайшли відповідь, яка може вирішити цю довгострокову суперечку. За їхніми дослідженнями, здійсненими в Данії, Австрії та Великій Британії, виявилось, що власники домашніх тварин виявляють більше прихильності до собак, ніж до кішок. Ці цікаві результати були опубліковані в журналі Frontiers in Veterinary Science.

Результати дослідження

Дослідники опитали 844 власників собак, 872 власників кішок та 401 власника як собак, так і кішок. Загалом виявили, що власники собак проявляють більше прихильності до своїх тварин порівняно з кішками. Вони також готові виділяти більше особистого часу та грошей для своїх собак, особливо в галузі медичного обслуговування та лікування.

Професор Пітер Сандое, куратор дослідження, зазначив, що люди схильні витрачати значно менше ресурсів на своїх кішок порівняно із собаками. Тобто виявилося, що собаки виграють у цьому змаганні за увагу та гроші.

Цікаво, що ця передумова надала можливість порівняти уподобання людей до домашніх тварин в різних країнах. Зокрема, мешканці Великої Британії проявили більшу прихильність до собак, але їх перевага над кішками не була великою. У Данії та Австрії також більшість власників більше схильні до собак, але різниця між собаками і кішками була більш вираженою.

Вчені вважають, що ці різниці в уподобаннях можуть бути пов'язані з культурними особливостями кожної країни. 

Більше того, вчені вважають, що вибір між котами та собаками може також залежати від емоційного спілкування з тваринами. Багато людей потребують та цінують відкрите вираження прив'язності від своїх тварин, і собаки зазвичай проявляють її більш яскраво, ніж коти. 

Звісно, важко зробити універсальний висновок, що собаки виграли битву за увагу та любов власників, оскільки дослідження проводилося тільки в декількох європейських країнах. Проте це додаткова цікава сторінка в загадковій історії стосунків між людьми та їхніми домашніми тваринами. Відкритим залишається питання, чи існують країни, де кішки здобули б верх у цій битві за любов і увагу.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW