Відбулося підсумкове засідання Наглядового комітету проєкту «Енергоефективність в місті Житомирі»Днями в Житомирській міській раді за участі представників Посольства Швейцарії в Україні відбулося підсумкове засідання Наглядового комітету проєкту «Енергоефективність в місті Житомирі», що впроваджується за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

Проєкт, спрямований на побудову ефективної системи управління енергетичної політики та досягнення енергетичної незалежності, реалізується у місті з 2015 року. Одним із головних його результатів стало будівництво ТЕЦ, яка працює на біомасі. Подібна когенераційна установка з технологічним процесом комбінованого виробництва тепла та електричної енергії стала першою в Україні. Нова ТЕЦ, яку ввели в експлуатацію узимку минулого року, значно зменшує споживання природного газу та викиди CO2, а також сприяє енергетичній незалежності громади.

 «Незважаючи на всі обставини, які були упродовж впровадження проєкту - і коронавірус, і війна, і зміни в законодавстві України - сьогодні ми можемо констатувати про успішно реалізований проєкт. Завдячуючи реалізації проєкту, сьогодні ми стали сильніші в своїх прагненнях та намірах зміни міста Житомира і країни в цілому, тому що отримали неоціненний досвід і стали ще на крок ближче до забезпечення своєї енергонезалежності. Енергетична незалежність є пріоритетом Житомирської міської територіальної громади, важливість якої стала ще більш актуальною після 24 лютого 2022 року, масованих атак на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури та блекаутів по всій Україні», - говорить Світлана Ольшанська, перша заступниця міського голови.

Серед інших результатів проєкту - термомодернізація п’яти дитячих садків, встановлення сонячної електростанції на будівлі КП «Лікарня №2 імені В.П. Павлусенка», встановлення індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних будинках для регулювання споживання тепла, а також підвищення обізнаності населення про енергоефективність і зміну клімату та розвиток інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та жителів громади у сфері енергетичного менеджменту.

«Скорочення споживання традиційних видів палива і перехід до відновлюваних джерел енергії є тими викликами для держави, які загострило повномасштабне вторгнення рф. Саме тому досвід співпраці Житомира з впровадження міжнародних проєктів направлених на зниження та заміщення споживання енергетичних ресурсів є цінним та достойним прикладом для наслідування», - говорить Дмитро Перутін, начальник управління енергоефективності Мінінфраструктури України.

Загальний бюджет проєкту склав майже 20 млн євро, 16 з яких надав Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). Швейцарія також підтримала проєкт експертизою та залученням міжнародних консультантів.  

«Швейцарська Конфедерація була рада долучитися до підтримки заходів із забезпечення енергетичної ефективності та незалежності громади Житомира. Протягом минулих років цей проєкт з покращення енергоефективності громади став інноваційним у багатьох аспектах енергетичної політики. А той факт, що досягнення проєкту були підхоплені іншими містами України, найбільше свідчить про його успіх та актуальніст», – сказав Сільван Хунгербюлер, заступник голови програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні.

У 2018 році Житомир став другим містом в Україні, який отримав Європейську енергетичну відзнаку. Отримана відзнака – це підтримка органів влади у впровадженні ефективних заходів енергетичної та кліматичної політик.

Відбулося підсумкове засідання Наглядового комітету проєкту «Енергоефективність в місті Житомирі», фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW