Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, - ФОТО, ВІДЕОДекілька визначних подій відзначили сьогодні у Дніпрі представники Православної Церкви України, а саме: 220-річчя з Дня відкриття духовної семінарії, 10-річчя відновлення Дніпровської духовної семінарії, День її небесного покровителя - Нестора Літописця та візит настоятеля ПЦУ Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Єпіфанія.

Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на власну кореспондентку.

Дніпровська духовна семінарія - заклад вищої духовної освіти, який  здійснює підготовку за спеціальністю "богослів'я" за першим рівнем бакалаврської вищої освіти та готує священнослужителів для південно-східних єпархій Православної Церкви України.  Зокрема, сюди вступають абітурієнти з Донецької, Харківської, Одеської, Запорізької, Полтаської областей. Також є й семінаристи з заходу України.

За словами віце-ректора семінарії - кандидата богословських наук Василя Бабія, мета богословського вишу - "виховати, насамперед, освічених достойних пастирів, які б своїм життям продовжували б справу Ісуса Христа на землі та могли дати відповіді на запитання, які ставить сьогоднішнє суспільство, та реагувати на виклики часу".

Він наголосив, що ця місія лягла "на плечі" Дніпровської духовної семінарії, історичний шлях якої розпочавсі у 1803 році, призупиняється у 1917 році а згодом відновився у 2013 році.

Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, -..., фото-1

Під час виступу Василь Бабій зазначив, що Дніпровська семінарія стала першим і наразі єдиним вищим богословським навчальним закладомпівдня, сходу і центру України. Він зацитував слова митрополита Єпіфанія, котрі той промовив у 2020 році:

"Бажаю прагнути більшого за те, що ви вже знаєте, бачити більше, аніж видно. Будьте амбітними. Не бійтеся мріяти. Розправляйте крила. Відкривайте для себе нові обрії, долайте нові вершини. Пізнавайте, досліджуйте, відкривайте, радійте, спілкуйтеся - тут і зараз, з добром у серці і невтомною жагою до нових знань. І ніколи не забувайте, що найкращий друг і порадник - Господь і для нього немає нічого неможливого. Ніколи не падайте духом. Не бійтеся запитувати, не лінуйтеся шукати, крокуйте сміливо вперед".

Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, -..., фото-2

Щиро вітаючи семінарську спільноту, віце-ректор заявив, що вона сміливо крокує вперед.

З нагоди 10-ліття відновлення роботи духовного вишу у Храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла Православної Церкви України Блаженнійший митрополит Єпіфаній, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, ректорат Дніпровської духовної семінарії разом з іншими священнослужителями ПЦУ з Дніпропетровщини відслужили спільне Богослужіння та вшанували пам'ять преподобного Нестора Літописця.

Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, -..., фото-3

Також цього дня була вчинена хіротонія у диякони семінариста Антона Крилача, таїнство євхаристії та спільний молебень за Україну і її воїнів.

Духовні особи, котрі долучились до відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, були відзначені настоятелем ПЦУ під час актової частини урочистостей. Зокрема, митрополит Єпіфаній відзначив орденом Архистратига Михаїла першого ступеню владику Симеона, медаллю "Хрест Свободи" - Василя Бабія.

Звертаючись до настоятеля ПЦУ митрополита Єпіфанія та присутніх священнослужителів, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон зазначив:

"Вшановуючи пам'ять преподобного Нестора Літописця, ми вшановуємо 10-річницю встановлення і засновництва нашого духовного навчального закладу - Дніпропетровської духовної семінарії. 

Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, -..., фото-4

Ваше Блаженство, 10 років Ви завжди піклуєтесь про наш наачальний заклад, ще з часів, коли були головою синодального управління нашої церкви. 10 років тут навчаються наші благословенні студенти, матері довіряють нам своїх дітей. 24/7 тут триває свята соборна наша молитва.

Ми дуже вдячні Вам за цю спільну духовну радість, що ми мали можливість разом з Вами помолитися, звершити святу Євхаристію і подякувати Господу Богу за Ваші благословення для кожного із нас, для усіх вірян, які сьогодні стоять у цьому святому храмі". 

"Я декілька разів відвідував Січеславщину, Дніпропетровську єпархію нашої помісної православної церкви. Сьогодні ми святкуємо 10-ліття відновлення діяльності вже Дніпровської духовної семінарії. Адже ми знаємо, що тут, на теренах Січеславщини, свого часу діяла Катеринославська духовна семінарія. Ми знаємо історію. Але сьогодні ми святкуємо саме 10-ліття відновлення її діяльності. Ще у 2013 році було прийнято відповідне рішення, яке не залишилось на папері, а втілилось в життя. Ми зараз бачимо справді успішний духовний навчальний заклад на теренах південно-східної України, - прокоментував подію Блаженнійший митрополит Єпіфаній.

Він додав: "У нашій церкві є багато навчальних закладів, академій, але, в основному, вони базуються на теренах заходу України. І тому свого часу виникла потреба, аби на теренах південного сходу України також був навчальний заклад. Адже потреба у випуску добрих священнослужителів для Церкви Христової є завжди".

Настоятель ПЦУ - митрополит Єпіфаній долучився до урочистостей з нагоди 10-ліття відновлення діяльності Дніпровської духовної семінарії, -..., фото-5

На запитання медійників щодо підсумків візиту на Дніпропетровщину настоятель ПЦУ також повідомив:

"Учора ми мали радість зустрічі і відвідин наших новітніх героїв - воїнів і у військовому шпиталі, і у лікарні Мечникова, освятили реабілітаційний центр для військових у Кам'янському, нагороджували військових.

Все це свідчить про те, що наша церква на теренах Січеславщини активно розвивається, розбудовується і утверджується. Адже усі ми хочемо бачити, щоб в Україні була єдина Православна Церква, щоб усі православні українці згуртувались у єдиній родині Православної Церкви України".

"Цей процес незворотній, він відбувається  - повільно, поступово... Але у кінцевому результаті я думаю, що всі об'єднаються і всі ми, православні українці будемо у єдиній церкві єдиними вустами єдиним серцем прославляти нашого Бога, дякувати йому за всі благодіяння, служити інтересам нашої Церкви і Української Держави і все робити для того, щоб наближати нашу спільну Перемогу", - наголосив митрополит Єпіфаній.

Стосовно зустрічі з начальником Дніпропетровської ОВА Сергієм Лисаком він зауважив:

"Загалом ми мали добру зустріч з очільником ОВА, обговорювали різні питання, які цікавлять обидві сторони. Спільно звершили покладання квітів до меморіалу загиблих героїв, які поклали життя  протягом останніх 10 років цієї війни. Ми відзначили  військових та тих, хто сьогодні є керівниками, є відповідальними і успішно протистоять ворогу, наближаючи  нашу Перемогу".

Його Блаженство не став розголошувати деталей зустрічі з очільником ОВА, однак пояснив, що вони обговорили ті питання, котрі "сьогодні турбують і є актуальними". "І я переконаний, що спільними зусиллями держава і церква будемо робити усе, щоб підтримувати наших співгромадян у цей непростий час, наших військових, тому що військові мають велику потребу в духовнй підтримці з боку капеланів. Робитимемо усе залежне від нас, для того, щоб наближати нашу спільну Перемогу", - підсумував результати зустрічі настоятель ПЦУ.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google News.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW