У Дніпрі збирають книжковий фонд для відновлення бібліотек у Маріуполі, - ВІДЕОУ Дніпрі збирають книжковий фонд для відновлення бібліотек після деокупації Маріуполя. Зараз у фонді вже більш ніж дві з половиною тисячі книг.

Про це розповіла Директорка центральної Маріупольської бібліотеки імені Короленка Вікторія Лісогор, передає Суспільне

За словами Лісогор, до повномасштабного вторгнення в місті було 15 бібліотек: дитячі, краєзнавчі та універсальні. Колекція книжок налічувала 380 тисяч видань. Серед них, були й унікальні.

"І "Кобзар", й видання Гоголя 1813 року. Напередодні війни у нас була виставка таких книжок й ми змогли їх врятувати. Ми їх запакували та сховали в інше приміщення й зараз я не знаю що з ними", – згадує Вікторія.

Частину книжок співробітники бібліотеки сховали. Також вивозили разом з цінними оцифрованими документами на підконтрольну територію України. Та зараз, розповідає директорка, в Маріуполі армія РФ цілеспрямовано знищує україномовні видання.

"Й Лесі Українки, Кобзаря там навіть немає зовсім. Молода гвардія якась туди дісталась й вони значить викидають сміття, й купа мішків стоїть з книжками: й там Леся країнка, україномовна", – розповідає директорка бібліотеки.

З минулої осені жінка разом з колегами організувала акцію з відновлення фонду. У ньому зараз більш ніж дві з половиною тисячі книг. Каже, допомагають охочі як з України, так і за кордоном.

У планах Вікторії зробити осередок бібліотек у Дніпрі. А одразу після визволення рідного міста — відновлювати Маріупольські книгозбірні.

"Дуже хочеться до Маріуполя. Вже нікуди повертатися, але Маріуполь це наш дім", – каже Вікторія Лісогор.

Читайте також: В Маріуполі російські спецслужби знищили 1,5 тисячі примірників української літературиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW