Яхтова, Марії Приймаченко та козака Мамая: у Миколаєві запропонували 23 нових назви для вулиць і провулківУ Миколаєві продовжуються засідання топонімічної комісії, де обговорюється перейменування ряду вулиць.

Раніше ми писали про те, що Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва  провела дослідження і, як виявилось, сьогодні у Миколаєві існує 259 назв топонімів, які пропонують перейменувати відповідно до закону про деколонізацію.

Як пише редакція 0512, 25 жовтня, під час засідання, члени комісії рекомендували до перейменування ще ряд вулиць у різних мікрорайонах міста. Зокрема, обговорення було щодо топонімів у мкр. Велика Корениха. Наприклад, тривале обговорення у членів комісії викликала вул. Набережна. Її вирішили перейменувати у Заплавну.

"Є у нас вулиця 8 Березня. Ми прийняли рішення. Громадська вулиця, теж прийняли рішення. Партизанська прийняли рішення. Ізмаїльська залишається.. Клубна, Максима Залізняка, Піщана".

 Також вирішили перейменувати вулицю Садова у Великій Коренисі у Балківську. Це попереднє рішення, якщо не буде зауважень. Також пропонують перейменувати вул. Клубну у Марії Приймаченко. Хоча під час обговорення Євген Гомонюк запропонував перейменувати у Леся Курбаса, а інший член комісії запропонувала назвати вулицю жіночими іменами. Її пропозицію підтримали. 

Перейменування вулиць у Варварівці

Зокрема вирішила перейменувати:

Вулиця Адмірала Макарова — вулиця Яхтова. Юрій Любаров зазначив, що ця вулиця виходить, якраз туди, де був старий міст, тому спочатку запропонували перейменувати в Мостову вулицю, але потім дійшли висновку назвати Яхтовою.

Вулиця Ізмаїльська — вулиця Дністровська. Хоча спочатку запропонували топонім "Променева", але потім зрозуміли, що така вулиця вже є в іншому мікрорайоні. Тому Євген Гомонюк запропонував прив'язати назву до лиману чи коси. А інший член комісії запропонував у Румунську. Ще була запропонована назва "Дунайська", але пізніше дійшли згоди щодо вулиці Дністровська. А провулок Ізмаїльський пропонують перейменувати у провулок Дністровський.

Вулиця Кутузова — вулиця Дмитра Олійника — учасник бойових дій 2014 року у складі 79-й бригади, кавалер ордену Б. Хмельницького, загинув під час обстрілу Миколаївського ОВА. 

Вулиця Суворова — вулиця Зебика — на честь художника-мариніста Володимира Зебика, родом з Миколаєва, а провулок Суворова — провулок Зебика.

Вулиця Олександра Матросова — вулиця Михайла Козлова.

Також обговорювали перейменовування вулиць та провулків у мкр. Матвіївка

 • вулиця Маршала Чуйкова — вулиця Романа Клімова;
 • вулиця Котельникова — вулиця Дмитра Щербініна;
 • вулиця Колгоспна — вулиця Фермерська;
 • вулиця Конєва — вулиця Ернеста Хортєва;
 • провулок Дунаєвського — провулок Скорика;
 • вулиця Бузька — вулиця Південно-Бузька;
 • вулиця Сибірська — вулиця Волинська;
 • вулиця Грибоєдова — вулиця козака Мамая;
 • провулок Онезького — провулок Синевирський;
 • вулиця Краснодонська — вулиця Богдана Бандери;
 • вулиця Курчатова — вулиця Благодійна;
 • вулиця Тимірязєва — вулиця Природна;
 • провулок Тимірязєва — провулок Природний;

Нагадаємо, що 11 жовтня пройшло засідання топонімічної комісії при Миколаївській міській раді, де було попередньо прийнято рішення про перейменування ряду вулиць міста.

Читайте також: Перейменування вулиць у Миколаєві: віртуальна прогулянка Адміральською.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW